Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV Adwentu – 18.12.2011.

Wprowadzenie:

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania władcy, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30, połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus, którą odprawiam przygotowując się do Świąt, codziennie po Mszy Św. wieczornej, w sobotę – rano.

2. Msze Św. Roratnie jeszcze w tym tygodniu o godz. 7.00, a także we wtorek i czwartek o godz. 18.00.

3. Okazja do Sakramentu Pokuty przez cały tydzień: rano od godz. 6.30 do 8.00 i po południu od godz. 16.00 do 18.00; w sobotę od godz. 6.30 do 12.00.

4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia – Msze Św. odprawimy tylko rano: o godz. 7.00 i 7.30. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Od godz. 12.00 kościół będzie zamknięty i przygotowywany do Uroczystości.

• Wieczorem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.

• O północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.

5. Przyszła niedziela to Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze Św. według stałego porządku, czyli: godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich Parafian zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie o godz. 17.30.

6. Polecamy świąteczną prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny oraz świece CARITAS na wigilijne stoły, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można jeszcze nabyć pod chórem.

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia świątecznych przygotowań (nie tylko zewnętrznych, ale i duchowych), a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą pokorę, abyśmy pełni wiary oczekiwali przyjścia obiecanego Zbawiciela.