Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela – XXXII Zwykła – 06.11.2011.

Wprowadzenie:

Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przychodzimy więc, by stanąć przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!

2. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W nowym tygodniu: *w środę – Święto w Rocznicę Poświęcenia Bazylik Laterańskiej. Również w środę spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – o godz. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła. *w czwartek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła. Jak w każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *piątek, 11.11. – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W piątek także przypada Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i udziału we Mszach Św., które odprawimy o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. Ze względów duszpasterskich arcybiskup metropolita krakowski udziela na dzień 11.11.2011. dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. *sobota – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.

4. W tym tygodniu także spotkania w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania dla klas: I, II i III gimnazjum.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA – o godz. 16.30. Przy okazji zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej parafialnej grupy modlitewnej, podejmując modlitwę różańcową. Także w przyszłą niedzielę – kolejny już raz – naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek, będziemy wspierać Kościół Prześladowany we współczesnym świecie.

6. Firma medyczna zaprasza na spotkanie na temat: „Leczenia schorzeń reumatycznych i dolegliwości bólowych metodami rehabilitacyjnymi” – spotkanie: jutro, w poniedziałek o godz. 16.00, w sali dolnego kościoła. Szczegóły na wyłożonych pod chórem zaproszeniach.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Ukazał się już nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2012, z najważniejszymi informacjami o życiu parafii – można go nabyć pod chórem lub w zakrystii – polecamy!

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Zawsze mamy być gotowi na spotkanie z Chrystusem, który przyjdzie niespodziewanie. Niech w tym oczekiwaniu umacnia nas błogosławieństwo Boga, aby lampy naszych serc zawsze płonęły jako znak wiary i miłości.