Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXX Zwykła – 23.10.2011.

Wprowadzenie:

Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia. Dzisiaj naszą modlitwę i dar materialny chcemy ofiarować myśląc o misjach: wszystkich zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła i za tych do których idą z Dobrą Nowiną o Zbawieniu, które na świat i dla świata przyniósł Chrystus.

Ogłoszenia

1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj – w intencji misji i misjonarzy – o godz. 17.30 – zapraszamy!

2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu – w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30; młodzież licealną, studiującą i pracującą oraz przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy w czwartek na godz. 19.30.

3. W nowym tygodniu: * wtorek, 25.10. – dzień modlitwy i skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. o godz. 18.00 *czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Wszechświata od godz. 17.00 *piątek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. W Tygodniu Misyjnym, w czasie Mszy Św. wieczornych i nabożeństw różańcowych, będziemy modlić się w intencji wszystkich misjonarek i misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata – zapraszamy! „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj lub w kolejne dni, ofiary do puszek, które zostaną przekazane na wsparcie działalności ewangelizacyjnej Kościoła.

5. Spotkania w tym tygodniu: Konferencji Św. Wincentego a Paulo – we wtorek o godz. 11.00 – zapraszamy wszystkich należących do tej Wspólnoty. Odnowa w Duchu Świętym spotyka się w środę o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. Msza Św. i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – w czwartek o godz. 18.00.

6. Już blisko listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii lub pod chórem. Za Zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy przez cały listopad w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30 oraz pierwszego i drugiego listopada w czasie Mszy Świętych. Zachęcamy również do skorzystania z Sakramentu Pokuty, abyśmy mogli zyskać i ofiarować odpust zupełny za naszych Drogich Zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir” przeprowadzi kwestę na rzecz 18. miesięcznej Ewy, która urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową, wskutek czego jest porażona od pasa w dół.

8. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Człowiek jest z natury egoistą, ale Chrystus daje nam dość siły, abyśmy umieli przełamywać siebie i nauczyli się prawdziwie kochać Boga i bliźnich. Niech błogosławieństwo, którym kończymy tę ofiarę, pomoże nam wypełnić największe przykazanie miłości, aby nasze chrześcijaństwo nie było tylko z nazwy, ale zostało potwierdzone przez całe nasze życie.