Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIX Zwykła – 16.10.2011.

Wprowadzenie:

Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.

Ogłoszenia

1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj – wyjątkowo – o godz. 16.30. Natomiast o godz. 17.00 – z okazji przypadającej dzisiaj dokładnie 33. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicą Piotrową, odbędzie się koncert „Miejcie odwagę…” poświęcony Ojcu Św. Janowi Pawłowi II – serdecznie zapraszamy!

2. Nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30; młodzież licealną, studiującą i pracującą oraz przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy w czwartki na godz. 19.30.

3. W nowym tygodniu: *poniedziałek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika *wtorek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia * środa – w rocznicę męczeńskiej śmierci: wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika *czwartek – Uroczystość Św. Jana Kantego, kapłana – Głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i Miasta Krakowa. Uroczystość odpustową obchodzić będzie Parafia Św. Jana Kantego na Osiedlu Widok. Sumę odpustową o godz. 17.00 odprawi ks. kard. Stanisław Dziwisz *piątek – liturgiczne wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa *sobota – pierwsze – od wyniesienia na ołtarze – liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II, Papieża – Msza Św. o Błogosławionym o godz. 7.00 w sobotę.

 

4. W przyszłą niedzielę, wraz z całym Kościołem, rozpoczniemy Tydzień Misyjny – modlitwą i ofiarami składanymi do puszek będziemy wspierać działalność ewangelizacyjną prowadzoną na wszystkich kontynentach. Również w przyszłą niedzielę: zapraszamy na spotkanie Rodziców, dzieci z klas drugich, którzy chcieliby, aby Ich dzieci w naszym kościele przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. – spotkanie po Mszy Św. o godz. 10.30.

5. Spotkanie i Msza Św. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – w środę o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Serca Pana Jezusa Króla Wszechświata – w czwartek od godz. 17.00 – zapraszamy! Wspólnotę Królowej Pokoju zapraszamy na modlitewne spotkanie w piątek o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła.

6. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii lub pod chórem. Za Zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy przez cały listopad w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30.

7. Składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem, w czasie Dnia Papieskiego – ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej zdolną młodzież z ubogich rodzin, przekazaliśmy od naszej Wspólnoty Parafialnej sumę: 4260 zł.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

„Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu co należy do Boga\”. Wchodzimy w świat odważnie, by mu służyć wartościami chrześcijańskiej wiary, by nieść mu nadzieję jaką sami mamy od Boga, pobłogosławieni przez Stwórcę nie lękajmy się świata, ale prowadźmy go do Chrystusa.