Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVII Zwykła – 02.10.2011.

Wprowadzenie:

Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata. Polecajmy także Panu II. Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia, który wczoraj rozpoczął się w naszym mieście w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Ogłoszenia

1. Nabożeństwo różańcowe – dzisiaj o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!

2. Od wczoraj spotykamy się na nabożeństwach różańcowych – w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30; młodzież licealną, studiującą i pracującą oraz przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy w czwartki na godz. 19.30. Zachęcamy do licznego udziału w październikowej modlitwie różańcowej, niech to będzie także nasze włączenie się do Modlitewnej Krucjaty w Intencji Ojczyzny.

3. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dzisiaj 67. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”. W modlitwie, zwłaszcza w czasie Mszy Św. wieczornych będziemy polecać Panu Bogu tę intencję, a dzisiaj i przez cały tydzień składając ofiary do puszek mamy okazję wesprzeć działalność dobroczynną w naszej Wspólnocie Parafialnej, będzie również wystawiony pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe czy artykuły chemiczne, które będą przekazane Potrzebującym. Za każdą pomoc dla Ubogich i Chorych oraz ofiarną pomoc Stowarzyszenia Miłosierdzia i Konferencji Św. Wincentego a Paulo – serdeczne: „Bóg zapłać!”

4. Łączymy się duchowo w modlitwie z Wszystkimi, którzy gromadzą się w ramach II. Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Zachęcamy do włączenia się w wydarzenia i modlitwy w czasie Kongresu – szczegółowy program na tablicy z ogłoszeniami i na stronach internetowych Archidiecezji i naszej parafii.

5. W nowym tygodniu: *wtorek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, pamiętajmy w modlitwach o JE ks. kard. Franciszku Macharskim – który świętuje Dzień Swojego Patrona. *środa – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, Apostołki Bożego Miłosierdzia. *piątek – NMP Różańcowej – patronalne święto Wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu wierni należący do Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny. Zachęcamy i zapraszamy do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca nie tylko starszych, ale i młodzież – zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w czasie zmiany Tajemnic Różańcowych, która w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 – Msza Św. w intencji całej Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.

6. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w te dni: rano do godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę – jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim Episkopatu – obchodzić będziemy „Dzień Papieski”. Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzi w całej Polsce kwestę na „Fundusz stypendialny” dla zdolnej młodzieży z Rodzin ubogich – za każdy dar serca na ten cel szczere: „Bóg zapłać!”

8. Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia w środę o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!

9. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00, będziemy w modlitwie prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – zapraszamy, szczególnie należących do Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji Św.

10. W tym tygodniu pierwsze spotkania dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania – klasy III gimnazjum: wtorek, 04.10. o godz. 19.00 lub czwartek, 06.10. o godz. 19.00.

11. Jeszcze zaproszenia: do Chóru Uwielbienia – dla wszystkich, którzy radością i uwielbieniem zjednoczeni chcą śpiewem chwalić Pana Boga – próby chóru odbywać się będą w salce Grupy Maryjnej w środy o godz. 17.30 i niedziele o 9.00. Dziewczynki od III. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej – szczegóły w czasie spotkań, które odbywają się w niedziele po Mszy Św. o godz. 10.30!

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

13. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Winnicą Pana jest Kościół — my, lud Boży wezwany, by przynieść plon dobra. Idziemy do swej dalszej pracy w winnicy Pana, bądźmy wiernymi dzierżawcami, by nie zmarnować darów jakie dał nam Bóg we władanie. Idziemy z błogosławieństwem i pomocą Boga, by lepiej i pełniej czynić sobie ziemię poddaną dla dobra naszych sióstr i braci i chwały naszego Zbawcy.