Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVI Zwykła – 25.09.2011.

Wprowadzenie:

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.

Ogłoszenia

1. Niedzielne Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30 – zapraszamy szczególnie tych wszystkich, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

2. W nowym tygodniu: *wtorek – w naszym kościele: Uroczystość Św. Wincentego a Paulo, kapłana, Założyciela Zgromadzenia Misji, Sióstr Miłosierdzia oraz Stowarzyszeń Charytatywnych. Zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00, szczególnie wszystkich tworzących Rodzinę Wincentyńską. *Środa – wspomnienie Św. Wacława, męczennika, Patrona Katedry Wawelskiej. Odbędzie się w tym dniu konsekracja nowo mianowanych biskupów Archidiecezji Krakowskiej: bpa Grzegorza Rysia i bpa Damiana Muskusa – uroczystość odbędzie się o godz. 10.00 w Katedrze Wawelskiej. Prosimy o modlitwę w intencji nowych pasterzy Kościoła krakowskiego i zawierzenie ich biskupiej posługi Bł. Janowi Pawłowi II, który tego samego dnia w królewskiej katedrze przyjął sakrę biskupią. *czwartek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. *W sobotę, 01.10. – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Rozpoczniemy w tym dniu nabożeństwa różańcowe – o godz. 18.30 – zapraszamy serdecznie! Również w tym dniu początek II. Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia – o którym słyszeliśmy w Liście Pasterskim naszego Metropolity. Szczegółowy program: wywieszony na tablicy informacyjnej i na stronach internetowych Archidiecezji i naszej parafii. Także w sobotę, jako pierwszą w miesiącu: Wieczór Jana Pawła II – rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – serdecznie zapraszamy do modlitwy i rozważania, ciągle aktualnych i ważnych dla nas słów Błogosławionego Rodaka.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia – naszymi modlitwami i ofiarami, będziemy wspierać dzieła charytatywne podejmowane w naszej Wspólnocie Parafialnej.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. i spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.00.

5. Rodziców dzieci z klas II, którzy pragną, aby Ich Dzieci przystąpiły w naszym kościele do I Komunii Św. prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej w tym tygodniu.

6. Spotkania dla Młodzieży pragnącej rozpocząć lub kontynuować przygotowania do Sakramentu Bierzmowania: klasy I – spotkania w drugi wtorek miesiąca o godz. 17.00, klasy II – drugi czwartek miesiąca o godz. 17.00, klasy III – wtorki lub czwartki o godz. 19.00. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii.

7. Firma medyczne zaprasza na spotkanie: „Leczenie schorzeń reumatycznych i dolegliwości bólowych metodami rehabilitacyjnymi” – spotkanie odbędzie się jutro o godz. 16.30 w sali parafialnej w dolnym kościele – szczegóły na zaproszeniach wyłożonych pod chórem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni, wypełnili wiernie wolę Bożą nie tylko słowem, ale codziennym życiem.