Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXV Zwykła – 18.09.2011

Wprowadzenie:

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat. Chcemy czynić to także za wstawiennictwem wspominanego dzisiaj w liturgii Św. Stanisława Kostki, kończąc Tydzień Wychowania obchodzony pod hasłem: „Wszyscy zacznijmy wychowywać” i przeżywając dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na niedzielne Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania, a także związanych ze środkami społecznego przekazu.

2. W nowym tygodniu: jutro, w poniedziałek – wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w kolejną rocznicę Jego męczeńskiej śmierci. *wtorek – wspomnienie Męczenników Koreańskich: Św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana i 102 Towarzyszy. *Środa – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. *czwartek – wspomnienie Bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. *piątek – w liturgii wspominamy Św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika. * w sobotę, 24.09. – II Pielgrzymka Członków Żywego Różańca i innych grup modlitewnych do Łagiewnik, rozpoczęcie o godz. 10.00 – modlitwą przy Sanktuarium Bł. Jana Pawła II – zachęcamy do udziału. *W przyszłą niedzielę – jako, że przypada 25. dzień miesiąca – w czasie Nieszporów, chcemy modlić się z wszystkimi, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

3. Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Wszechświata – w czwartek od godz. 17.00.

5. Salki sportowe dla dzieci i młodzieży będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00. Zachęcamy także do korzystania z księgozbioru naszej parafialnej biblioteki – dyżur w każdy poniedziałek w godz.: od 16.00 do 17.30 – serdecznie zapraszamy!

6. Rodziców dzieci z klas II, którzy pragną, aby Ich Pociechy przystąpiły w naszym kościele do I Komunii Św. – zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w kaplicy dolnego kościoła we wtorek o godz. 19.00.

7. Plan spotkań dla Młodzieży pragnącej rozpocząć lub kontynuować przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zostanie podany za tydzień.

8. W Dniu Środków Społecznego Przekazu zachęcamy szczególnie gorąco dzieci, młodzież i dorosłych do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kościele.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Umocnieni przez Chrystusa idziemy do swoich zajęć, pracy, życia. Pracujmy w winnicy Bożej i czyńmy sobie ziemię poddaną, bo to jest nasze zadanie i to jest wypełnienie chrześcijańskiego powołania. Bóg nas nagradza i błogosławi na trud naszych dni. Pan zawsze jest z nami!