Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXII Zwykła – 28.08.2011.

Wprowadzenie:

Zgromadziliśmy się aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie. Jemu też chcemy dziękować za kończący się czas wakacji i prosić o błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży oraz rodziców, nauczycieli i katechetów w nowym roku szkolnym, który rozpoczniemy w tym tygodniu.

Ogłoszenia

1. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!

2. W nowym tygodniu wspomnienia i święta: *jutro, w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. *wtorek – wspomnienie w Rodzinie Wincentyńskiej: Bł. Ghebre Michała, kapłana i męczennika. *w środę, 31.08. – ustanowiony przez Sejm RP: Dzień Solidarności i Wolności. *czwartek, 01.09. – wspomnienie Bł. Bronisławy, dziewicy. Pierwszy czwartek miesiąca – Msza Św. Związku Mszalnego za Żywych i Zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych oraz Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego kościoła, o godz. 18.00 *w piątek – Rodzina Wincentyńska wspomina Bł. Ludwika Józefa Francois i Towarzyszy, męczenników. *sobota – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na WIECZÓR JANA PAWŁA II – rozpoczęcia Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji nad przesłaniem naszego Błogosławionego Rodaka.

3. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Cudownego Medalika (Apostolatu Maryjnego) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej – zapraszamy wszystkich należących do tej parafialnej Wspólnoty, tym bardziej, że w sobotę odbędzie się w naszym kościele Dzień Skupienia Apostolatu Maryjnego.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00 – we wspólnej modlitwie prosić będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, a także o potrzebne łaski dla wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni (tym bardziej, że rozpoczyna się nowy rok szkolny) – rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00 – zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych.

6. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

7. W imieniu Konferencji Św. Wincentego a Paulo i Rodzin składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary składane do puszek przed tygodniem i dzisiaj – pomogą one zakupić zeszyty, podręczniki i pomoce szkolne. Kilku Rodzinom już przekazano pomoc. Rodziny, które są jeszcze w potrzebie prosimy o zgłaszanie się w czasie dyżuru Konferencji Św. Wincentego a Paulo: w czwartek i piątek po Mszach Św. wieczornych, w Sali Bł. Fryderyka Ozanama.

8. Uroczystość Odpustową w naszej Wspólnocie ku czci Bł. Anieli Salawy – dziękując Bogu za Jej beatyfikację, przed 20. laty – obchodzić będziemy za dwa tygodnie, w niedzielę 11. września – już dzisiaj zapraszamy wszystkich uczęszczających do naszego kościoła, modlących się z nami i wszystkich Drogich Parafian.

9. Polecamy prasę katolicką, która jest dostępna w naszym kościele.

10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, a także wszystkich wyjeżdżających jeszcze na odpoczynek wakacyjny oraz rozpoczynających nowy rok szkolny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Myślimy i postępujemy po ludzku, ale Chrystus w tej ofierze ukazuje nam swoją wolę i obdarza nas chrześcijańską mądrością. Idąc za Chrystusem z krzyżem swych cierpień i trudów, naśladując Go w wypełnianiu woli Ojca, zyskujemy życie. Aby mieć w sobie to Boże życie, przyjmijmy błogosławieństwo.