Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XX Zwykła – 14.08.2011.

Wprowadzenie:

Należymy do Kościoła — powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem i ustami wyznają wiarę i uwielbiają Boga. I nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi nam łączność z wszystkimi ludźmi na całej ziemi – zwłaszcza w tym tygodniu z młodymi całego świata, którzy podobnie jak my składają Eucharystię i chwalą Boga za zbawienie całego świata. A my zgromadzeni wokół ołtarza chcemy dzisiaj chwalić Boga wspominając dwie rocznice: 70. męczeńskiej śmierci Św. Maksymiliana i 20. beatyfikacji naszej Patronki: Anieli Salawy.

Ogłoszenia

1. Dokładnie wczoraj minęła 20. rocznica beatyfikacji Anieli Salawy, której dokonał Bł. Jana Paweł II, w czasie Mszy Św. na krakowskim Rynku – chcemy w naszej Wspólnocie, której Patronką jest Bł. Aniela Salawa, uczcić to wydarzenie koncertem opartym na „Dzienniczku” Bł. Anieli pod tytułem: „Na powrót tym, czym w istocie jestem”, początek koncertu dzisiaj o godz. 17.00 – zapraszamy!

2. Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.

3. W nowym tygodniu: * jutro, w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze Św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. W czasie Mszy Świętych błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów. Uroczyste Nieszpory Maryjne o godz. 17.30. * w środę – święto Św. Jacka, kapłana, Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Modlitwom Wiernych polecamy świętującego w tym dniu: Księdza Jacka Hareńczyka CM. * w sobotę – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 – chcemy naszą modlitwą towarzyszyć młodym z całego świata spotykającym się w Madrycie.

5. Dzisiaj w całej Archidiecezji Krakowskiej jest przeprowadzana zbiórka do puszek jako pomoc dla głodującej Afryki. Z tą myślą i intencję również w naszym kościele są wystawione puszki na ofiary – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.

6. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 12. sierpnia 2011 r., w wieku 81 lat i w 58. roku kapłaństwa zmarł nasz Konfrater z parafii NMP z Lourdes: śp. Ks. Czesław Żak CM. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 17.08.2011 r.: o godz. 10.00 Msza Św. w kościele NMP z Lourdes, o godz. 12.00 – odprowadzenie do grobowca Księży Misjonarzy na Cmentarzu Rakowickim – polecamy Waszym modlitwom Zmarłego Kapłana.

7. Polecamy Waszej uwadze, zachęcając do wakacyjnej lektury prasę katolicką, która jest dostępna w naszym kościele.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, a także wszystkich wyjeżdżających na odpoczynek wakacyjny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Niezależnie kim jesteśmy, możemy należeć do Chrystusa, budować Jego Kościół, nieść Jego zbawienie ludziom. Aby Bóg umocnił nas w budowaniu Kościoła i wyznawaniu wiary, przyjmijmy Jego pomoc zawartą w tym błogosławieństwie.