Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVIII Zwykła – 31.07.2011.

Wprowadzenie:

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych\”. Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni przyjdźcie\”. Uczestnicząc w tej Eucharystii odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.


Ogłoszenia

Niedzielną Eucharystią kończymy miesiąc lipiec, a przed nami nowy miesiąc: sierpień – dla Polaków szczególny. Będziemy dziękować Bogu za Jego opiekę nad nami w wielkich chwilach naszej historii: za Cud nad Wisłą w 1920 roku, za pokojowo zakończone strajki na Wybrzeżu w 1980 roku. Będziemy się modlić za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim – którego 67. rocznica wybuchu przypada jutro. Rozważajmy to wszystko na trzeźwo – polski Kościół wzywa nas do ofiarowania Bogu abstynencji w tym szczególnym miesiącu.

1. Dzisiaj: zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: * jutro, w poniedziałek – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła * we wtorek, 02.08. – można w tym dniu uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli (pod zwykłymi warunkami, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyrzeczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego) * w czwartek – wspominamy w liturgii Św. Jana Marię Vianneya – Patrona Kapłanów * a w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego. Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca w naszym kościele WIECZÓR JANA PAWŁA II – rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji nad słowami Bł. Jana Pawła II.

3. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty: rano od 6.30 i po południu od 16.30 do 18.00.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 – którą ofiarujemy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W czwartek również o godz. 18.00 – Msza Św. Związku Mszalnego: za wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych oraz za Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego kościoła.

5. W sobotę, 6.08. – po Mszy Św. na Wawelu, o godz. 7.00, sprawowanej pod przewodnictwem ks. kard. Dziwisza, wyruszy XXXI Piesza Pielgrzymka Krakowska. Zapisy trwają w bazach poszczególnych członów – szczegóły na plakacie.

6. Dorosłych, młodzież i dzieci zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

7. Wszystkich świętujących w tym tygodniu: Szanownych Jubilatów i Solenizantów, a także wszystkich wyjeżdżających na odpoczynek wakacyjny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Jezus Chrystus udzielił łaski, aby nic nie zdołało odłączyć nas od Bożej miłości objawionej w Eucharystii. On umacnia tę łaskę swoim błogosławieństwem.