Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIII Zwykła – 26.06.2011.

Wprowadzenie:

Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje życia, odnosimy zwycięstwo, tak jak On ze śmierci przeszedł do życia. Ta Ofiara Eucharystyczna, na którą gromadzimy się dzisiaj ma uświadomić nam znowu, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zmartwychwstały Zbawiciel.

Ogłoszenia

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją odprawimy o godz. 17.30. Od poniedziałku do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej). Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci z klas II i III w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Harcerzy, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów
2. Spotkania w tym tygodniu: Konferencji Św. Wincentego a Paulo – we wtorek o godz. 11.00. Stowarzyszenia Cudownego Medalika (Apostolatu Maryjnego) – we wtorek o godz. 18.00. Akcji Katolickiej – w czwartek o godz. 18.00. 3. Środa, 29.06. – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotów pobożności, pobłogosławionych przez Ojca Świętego lub przez biskupa wraz z wyznaniem wiary w dowolnej zatwierdzonej formie. Naszą modlitwą i pamięcią ogarniamy w tym dniu Ojca Św. Benedykta XVI – Następcę Św. Piotra, tym bardziej, że obchodzi On w tę Uroczystość 60. rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00. Modlitwa różańcowa w intencji Papieża oraz o uświęcenie kapłanów i nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.30.
4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
5. W piątek, 01.07. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w czwartek, piątek i sobotę: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00. Skorzystajmy, aby ofiarować Komunię Św. wynagradzającą Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata.
6. W sobotę, 02.07. – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Będzie to również pierwsza sobota miesiąca lipca – tradycyjnie w tym dniu modlimy się i wspominamy Bł. Jana Pawła II – zapraszamy na „Wieczór Jana Pawła II” – rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
7. Polecamy na wakacyjny, wolny czas lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.
8. Wszystkich Szanownych Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia, a także wszystkich wyjeżdżających na odpoczynek wakacyjny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Kończy się ofiara, nasze niedzielne sakramentalne spotkanie z Chrystusem, ale Chrystusa możemy spotkać w ludziach potrzebujących pomocy i możemy Mu służyć — służąc innym, biorąc krzyż swych obowiązków i cierpień. Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w czynieniu dobra, abyśmy nie utracili swej nagrody i życia w zjednoczeniu ze zmartwychwstałym naszym Panem.