Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela – VI Wielkanocna – 29.05.2011.

Wprowadzenie

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życic i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.


Ogłoszenia

1. Nabożeństwa majowe: dzisiaj o godz. 17.30, i do wtorku włącznie o godz. 18.30 – zapraszamy serdecznie! Od środy będziemy odprawiać nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – również po Mszy Św. wieczornej.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – są to dni modlitw o dobre urodzaje, o uświęcenie pracy ludzkiej i za kraje głodujące. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie są ciągle miliony. Zachęcamy do udziału we Mszach Św. i nabożeństwach w tych dniach.

3. Jutro w poniedziałek: wspomnienie Bł. Siostry Miłosierdzia Marty Wieckiej.

4. We wtorek: święto Nawiedzenia NMP. Także we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00.

5. Wszystkie dzieci w naszej Wspólnocie Parafialnej zapewniamy o pamięci w modlitwie w dniu 1. czerwca (środa) i zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni od godz. 6.30 rano i po południu od godz. 16.30 – zapraszamy wszystkich serdecznie, zwłaszcza dzieci, które niedawno przystąpiły do Pierwszej Komunii Św.

7. W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00. Spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego za wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do księgi Mszy Św. wieczystych.

8. Odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach – w piątek od godz. 9.00

9. W sobotę, 04.06. – kolejny WIECZÓR JANA PAWŁA II. Zapraszamy serdecznie – rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będziemy również gościli Siostrę Nazaretankę pracującą na Białorusi.

11. Dzisiaj przeprowadzana jest przed naszym kościołem kwesta na rzecz Hospicjum Domowego dla Dzieci pomagającego rodzinom, w których wychowywane są nieuleczalnie chore dzieci  Słowo Przedstawiciela Hospicjum!

12. Również dzisiaj Skauci Europy, którzy działają przy naszej parafii, zapraszają wszystkich chętnych do skosztowania ich własnoręcznych wypieków – i wsparcia, w miarę możliwości, ich wyjazdu na spotkanie z Papieżem Benedyktem XVI w ramach kolejnych Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Już z góry dziękują i składają serdeczne: „Bóg zapłać!”

13. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 18. czerwca (sobota) – wyjazd autokarem o godz. 7.00 sprzed kościoła. Koszt: 30 zł. Zapisy z wpłatą – w zakrystii lub kancelarii.

14. Polecamy wszystkim i zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

15. Wszystkich świętujących w tym tygodniu Jubilatów i Solenizantów, zapewniamy o życzliwej pamięci i serdecznej modlitwie.

Idźmy pobłogosławieni przez Boga, który jest Ojcem, przez Syna, który jest Zbawicielem i przez Ducha, który jest Prawdą, by nieść ludziom pełne poczucie pewności, wśród ścierających się poglądów i wśród relatywizmu obecnego wieku.