Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V Wielkanocna – 22.05.2011.

Wprowadzenie

W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.


Ogłoszenia

1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu o godz. 18.30 – zapraszamy serdecznie!

2. „Bóg zapłać!” za wspólną modlitwę w minionym tygodniu, w intencji: o powołania kapłańskie i zakonne. Chcemy także w tym tygodniu dziękować za powołanie i kapłaństwo naszych Duszpasterzy wspominających rocznicę święceń kapłańskich – we wtorek, 24.05.: Ks. Jan Franciszek Tworzydło CM, w piątek, 27.05.: Ks. Jacek Hareńczyk CM – naszą modlitwą wypraszajmy im potrzebne łaski u Boga.

3. We wtorek: wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Również we wtorek spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo – o godz. 11.00.

4. Ojciec Św. Benedykt XVI ogłosił 24. dzień maja Dniem Modlitw za Kościół w Chinach – polecajmy tę intencję w naszych osobistych modlitwach, będzie nam ona również towarzyszyła w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 we wtorek.

5. W środę, 25. maja – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę Św. o godz. 18.00.

6. W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00. Również w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00.

7. Msza Św. i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 18.00.

8. Również w czwartek, 26.05., obchodzić będziemy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej modlitwy i pamięci o naszych Mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Z tą intencją zapraszamy wszystkich na wspólną Eucharystię i nabożeństwo majowe – po Mszy Św. Chcemy w tym dniu odprawić jeszcze jedno nabożeństwo majowe – tym razem w plenerze – przy Krzyżu stojącym obok bloku: Racławicka 54 i poświęcić nową figurkę Niepokalanej, która będzie tam ustawiona – początek o godz. 19.30 w czwartek – serdecznie wszystkich zapraszamy!

9. Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji Św. w piątek o godz. 18.00.

10. Również w piątek – 27.05. – będziemy obchodzić 11. Rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Chcemy, aby był to dzień dziękczynienia Bogu za świątynię oraz dzień modlitwy w intencji naszej Wspólnoty, która gromadzi się w tym kościele, a także za budowniczych i Dobrodziejów naszego kościoła.

11. W sobotę, 28.05., o godz. 11.00 w naszym kościele Ksiądz Biskup Adam Szal z Przemyśla, udzieli święceń kapłańskich i diakonatu Kandydatom ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Zapraszamy na tę Uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji Kandydatów do święceń. Polecamy także naszych misjonarskich alumnów, którzy także w sobotę otrzymają święcenia kapłańskie i diakonatu w naszym Seminaryjnym Kościele przy ul. Stradomskiej, o godz. 9.00.

12. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona przed naszym kościołem kwesta na rzecz Hospicjum Domowego dla Dzieci pomagającego rodzinom, w których wychowywane są nieuleczalnie chore dzieci.

13. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy dzisiaj na Rynek Główny na imprezę „S.O.S. dla Afryki\” pod patronatem Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego. W programie koncerty: Arki Noego, KapBand – zespół zakonników kapucynów. Ponadto gra terenowa dla rodziców z dziećmi „ Z Janem Pawłem II dookoła świata”, przebieralnia afrykańska i wiele niespodzianek. Budowane będą domki pigmejskie, które można oglądać i robić sobie w nich zdjęcia. Początek imprezy o 14:00 na Rynku Głównym pod Ratuszem. Organizatorzy: Fundacja Kapucyni i Misje serdecznie wszystkich zapraszają.

14. Będąc przy festynach – to jeszcze jedno zaproszenie: Fundacja im. Ks. Siemaszki zaprasza na „Festyn Uśmiechu”, który odbędzie się 29. maja (niedziela), na terenie Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000” w Piekarach koło Krakowa w godzinach od 11.00 do 17.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie umieszczonym przed kościołem.

15. Firma Medicolux we współpracy z CARITAS naszej Archidiecezji zaprasza na spotkanie w dniu: 23.05.2011. (poniedziałek), godziny spotkania: 10.00 lub 13.00 w sali dolnego kościoła, na którym to spotkaniu, zostanie przedstawiona, między innymi, metoda wspomagania leczenia stawów i kręgosłupa oraz uśmierzania bólu. Zaproszenia wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

16. Polecamy wszystkim i zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

17. Wszystkich świętujących w tym tygodniu Jubilatów i Solenizantów, zapewniamy o życzliwej pamięci i serdecznej modlitwie.

Boga nikt nie widział. Ukazał Go nam Chrystus. Dzisiaj Kościół objawia Boga i jest Jego znakiem w świecie. Idźcie z błogosławieństwem w ten świat, by budować duchową świątynię i w swoim życiu ukazywać Chrystusa, naszą drogę, prawdę i życie.