Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela – III Wielkanocna – 08.05.2011.

Wprowadzenie

Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa.

Jednoczymy się w modlitwie z Episkopatem Polski i Kościołem naszej Archidiecezji, pielgrzymującym z Wawelu na Skałkę, ku czci Św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka o godz. 16.30; nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

2. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy: w dni powszednie – po Mszy Św. wieczornej, w niedziele i uroczystości – o godz. 17.30.

3. W środę Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo o godz. 18.00.

4. W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00. Również w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00.

5. W piątek – wspomnienie dowolne NMP z Fatimy – właśnie w tym dniu rozpoczęły się Objawienia Maryjne trójce Pastuszków – dzisiaj błogosławionym: Hiacyncie i Franciszkowi oraz Siostrze Łucji.

6. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania dla młodzieży klas I i II gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę dzieci z klas II przystąpią do Pierwszej Komunii Św., a dzieci z klas III będą obchodziły Rocznicę swojej I Komunii Św. Uroczystość będzie miała miejsce w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 (Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.00). W związku z tą uroczystością zapraszamy wszystkie dzieci z klas II i III oraz rodziców na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.

8. Również w przyszłą niedzielę naszymi ofiarami składanymi do puszek przed kościołem będziemy mogli pomóc w dofinansowaniu planowanych wspólnych wakacji dla ministrantów i lektorów z naszej Wspólnoty Parafialnej.

9. Powoli kończymy zapisy chętnych na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę do Ziemi Świętej w miesiącu listopadzie – informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Dorosłych, młodzież i dzieci zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia pod chórem.

11. Wszystkich świętujących w tym tygodniu, Jubilatów i Solenizantów – dzisiaj wśród nich naszego Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, zapewniamy o życzliwej pamięci i serdecznej modlitwie, a maturzystom wypraszamy światło Ducha Świętego.

 

Kończymy ofiarę eucharystyczną, ale przez nią Chrystus dołącza się do naszego życia. Idźmy z Nim i prośmy, by zawsze pozostał z nami, by nas nauczał, karmił i obdarzał błogosławieństwem Boga.