Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 01.05.2011.

Wprowadzenie

Gromadzi nas tutaj wiara w Zmartwychwstałego Chrystusa. Składamy więc Bogu uwielbienie za cud Wielkiej Niedzieli, za dary Jego Miłosierdzia, dzisiaj za dar nowego Błogosławionego dla Kościoła i naszej Ojczyzny: Bł. Jana Pawła II i łamiemy chleb — znak jedności całego Kościoła. Chociaż nie widzimy naszego Pana, to jednak przez wiarę spotykamy się z Nim, a On obdarza nas swym przebaczeniem i pokojem.

Ogłoszenia

1. Dziś przeżywamy beatyfikację Jana Pawła II i dziś rozpoczynamy również nasze dziękczynienie za ten niezwykły dar. Zachęcamy, aby dziękczynną modlitwę przeżyć w gronie rodzinnym w wybranym dniu tego tygodnia. Połączmy uwielbienie Boga z błaganiem Go o potrzebne łaski za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Nasze parafialne dziękczynienie będziemy przeżywać w miesiącu maju podczas nabożeństw majowych. Głównym dniem dziękczynienia będzie w naszej parafii Wieczór Bł. Jana Pawła II w najbliższą sobotę, 07.05. o godz. 21.00 – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

2. Również dzisiaj nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – połączone z majówką, o godz. 17.30.

3. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe – będziemy je odprawiać w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, w niedziele i uroczystości o godz. 17.30 – zapraszamy do tej majowej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej.

4. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy – przeniesioną ze względu na Wielki Tydzień – uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.

5. We wtorek: uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.

6. W środę w Krakowie obchodzone jest święto Św. Floriana, męczennika i patrona miasta.

7. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni, rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 – skorzystajmy, aby ofiarować Komunię Św. wynagradzającą Sercu Jezusowemu.

8. W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja, z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 17.00. O godz. 18.00 w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego za żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych.

9. W pierwszy piątek miesiąca przypada święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Również w piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00.

10. Przed nami: pierwsza sobota miesiąca – dzień czci i nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP. Starajmy się praktykować to nabożeństwo do którego Matka Boża wzywała w Fatimie. Także w sobotę, wspomniany już Wieczór Bł. Jana Pawła II – nasze parafialne dziękczynienie ze beatyfikację – rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – zapraszamy serdecznie!

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Uroczystą Mszę św. o św. Stanisławie odprawimy o godz. 7.30, a po niej przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy za wstawiennictwem Patrona Ojczyzny i naszej archidiecezji. Ks. kard. Stanisław Dziwisz zaprasza serdecznie do udziału w procesji ku czci św. Stanisława – w przyszłą niedzielę. Także za tydzień: zmiana Tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka o godz. 16.30.

„Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli\”. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy – jak Bł. Jan Paweł II – naszą wiarę do ludzi, aby oni widząc nas i nasze życie, mogli łatwiej uwierzyć i spotkać Zmartwychwstałego Pana w społeczności Kościoła.