Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkiego Postu – 17.04.2011. – Palmowa Męki Pańskiej

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych obrzęd poświęcenia palm. Zapraszamy także dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00

2. Okazja do Sakramentu Pokuty w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.30 do 7.30 i po południu od godz. 16.00 do 18.00. Zgodnie z zaleceniami Kościoła Sakrament Pokuty przed Wielkanocą należy odprawić przed Wielkim Czwartkiem – tak, aby móc w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym.

3. W Wielki Wtorek – 6. rocznica wyboru Papieża Benedykta XVI – pamiętajmy w modlitwach o Następcy Św. Piotra.

4. Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym:

• W WIELKI CZWARTEK – o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Uroczysta Msza Św. Krzyżma pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisz z udziałem Kapłanów Archidiecezji i Liturgicznej Służby Ołtarza.

• Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji zwanego „Ciemnicą” – Adoracja do godz. 22.00.

• W WIELKI PIĄTEK – DZIEŃ MĘKI I ŚMIERCI PANA JEZUSA:

• Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 10.00;

• Godzina Miłosierdzia, rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00;

• Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji zwanego „Bożym Grobem” – adoracja do godz. 22.00.

• W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się również zachowanie postu w Wielką Sobotę.

WIELKA SOBOTA:

• Wspólna Adoracja i Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 9.00;

• Święcenie pokarmów od godz. 10.00 do 16.00;

• Liturgia Wielkiej Soboty i Msza Św. o godz. 18.00. Na Liturgię prosimy o przyniesienie świec.

5. Procesja Rezurekcyjna w naszym kościele, tradycyjnie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 7.00 – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Pozostałe Msze Św., jak w każdą niedzielę.

6. Cały program Triduum Paschalnego jest na rozdawanych swego czasu kartka, wywieszony jest w gablocie informacyjnej i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

7. Przypominamy o Parafialnej Pielgrzymce do Ziemi Świętej – zapisy w zakrystii lub kancelarii.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Baranki wielkanocne ze znakiem CARITAS, palmy, kartki świąteczne, które są dziełem pomocy dla najuboższych.

 

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niech w tym Tygodniu towarzyszy nam szczególne Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem i towarzyszyli Mu w Jego męce i chwale.