Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2011

Wprowadzenie

Zostaliśmy ochrzczeni, płynie w nas źródło wody żywej, która obmywa co grzeszne i daje życie Boże. W tę trzecią niedzielę Wielkiego Postu — przygotowania paschalnego, odnawiamy przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej — łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj – kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy!

2. Również dzisiaj Msza Św. dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. o godz. 16.00 – w kaplicy dolnego kościoła.

3. Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika we wtorek, 29.03., o godz. 18.00.

4. Trwa w naszej Wspólnocie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym – kolejne spotkanie i katecheza w środę o godz. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła.

5. W czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy!

 

6. Również w czwartek Msza Św. i spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.00.

7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 17.00 (dzieci prosimy o przyniesienie krzyży), dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30.

8. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca – w Sakramencie Pokuty służymy w tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 – skorzystajmy, aby przyjąć Komunię Św. wynagradzającą.

9. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

10. W sobotę kolejny Wieczór Jana Pawła II – ostatni przed beatyfikacja Papieża Polaka i przypadający w 6. rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II – tym bardziej zapraszamy na Apel Jasnogórski, w sobotę, 02.04., o godz. 21.00.

11. Rekolekcje wielkopostne w naszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu, 10.04.2011. – polecajmy w naszych modlitwach to szczególne i ważne wydarzenie dla całej Wspólnoty.

12. Jeszcze raz przypominamy prośbę o przyjęcie na nocleg w swoich domach pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa na II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Przekazane przed tygodniem deklaracje prosimy składać w zakrystii najpóźniej do przyszłej niedzieli czyli do 3 kwietnia.

13. Za tydzień przed naszym kościołem zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie w ramach trwającej akcji „Pola Nadziei”.

14. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele. Pod chórem można nabyć Baranki Wielkanocne za znakiem CARITAS, kartki świąteczne i palmy, które są dziełem pomocy dla najuboższych. Można również składać do kosza pod chórem trwałe produkty żywnościowe dla ubogich z naszej Wspólnoty, które pomogą im urządzić Święta.

Wracajmy często w Wielkim Poście do źródła żywej wody jakim są sakramenty, które pomnażają w nas dobro i umacniają wiarę. Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, który chce nas prowadzić i pokrzepiać, abyśmy jak Samarytanka umieli dostrzec zło i naprawić to, co nas oddala od życia i prawdy.