Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2011

Wprowadzenie

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia przychodzimy do Chrystusa — Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj – pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – w kończącym się Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu, będziemy polecać tę szczególnie ważną intencję. Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia w środę o godz. 18.00.

3. Także w środę o godz. 19.00 kolejne spotkanie i katecheza w ramach Seminarium Odnowy w Duchu Świętym – zapraszamy serdecznie!

4. W czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy!

5. W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00 (dzieci prosimy o przyniesienie krzyży), dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30. Także w piątek modlitewne spotkanie Wspólnoty Królowej Pokoju o godz. 19.15 – w kaplicy dolnego kościoła.

6. W sobotę Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – będziemy w modlitwach pamiętać o wszystkich Solenizantkach i Solenizantach, a szczególnie o naszym byłym proboszczu: Ks. Józefie Kapiasie CM, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.

7. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach odbędzie się ogólnopolska akacja pomocy polskim misjonarzom, pracującym w Afryce. Przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizowaniu dzieł miłosierdzia.

8. Wyjątkowo – w tym miesiącu – spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w niedzielę, 27.03. o godz. 16.00 – w kaplicy dolnego kościoła.

9. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

Przygotowując się do radości świąt wielkanocnych, wsłuchujmy się często w słowo Boże, nie zaniedbujmy modlitwy, spełniajmy uczynki miłości, by zwyciężyć pokusy kariery, egoizmu, materializmu. W życiu codziennym tych pokus jest wiele, przyjmijmy więc błogosławieństwo Boga i pamiętajmy, że On jest z nami i pomaga nam zwyciężać zło.