Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela – IX zwykła – 06.03.2011.

Wprowadzenie

Chrystus dalej głosi Ewangelię i kieruje do nas przez Kościół swe słowa, by umocnić naszą wiarę. Dzisiaj czyni to w naszej Wspólnocie Parafialnej przez pasterską posługę Księdza Biskupa Jana Zająca – którego serdecznie wśród nas witamy i pozdrawiamy.

W czasie każdej Mszy Św. mamy słuchać Słowa Bożego, aby potem w życiu wypełniać wskazania, jakie nam daje. Kto słucha Boga, opiera swe życie na mocnym fundamencie, a jego wiara ostoi się wśród wichrów przeciwności i zmieniających się warunków życia.


Ogłoszenia

1. Przeżywamy bardzo ważne dni w naszej Wspólnocie Parafialnej – wizytację pasterską Księdza Biskupa Jana Zająca. Bardzo serdecznie witam Waszą Ekscelencję i wyrażamy radość z obecności wśród nas i z nami. Dzisiaj, w ramach wizytacji, po każdej Mszy Św. błogosławieństwo rodzin – wraz z małżonkami zapraszamy do ołtarza również dzieci, ale także i osoby samotne.

2. Dzisiaj zapraszamy także na nieszpory niedzielne, o godz. 17.30.

3. W ramach 40. godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem, w poniedziałek i wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy na wspólną Adorację i modlitwę różańcową o godz. 17.30.

4. W najbliższą środę, 9. marca – przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje abstynencja i post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki mogą zostać ograniczone co do ilości. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00 i 19.30 (w czasie Mszy Św. o godz. 19.30 kolejna katecheza w ramach Seminarium Odnowy w Duchu Św.). Od Środy Popielcowej rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. Czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie.

6. W piątek, 11.03. – pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej – będzie ono miało szczególny charakter, chcemy bowiem uczcić 89. rocznicę śmierci naszej Patronki Bł. Anieli Salawy, która przypada w sobotę. Zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną na Drogę Krzyżową o godz. 19.00, kiedy będziemy rozważać cierpienie Chrystusa wsłuchując się w teksty naszej Błogosławionej Patronki.

7. Za tydzień, w niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Również w niedziele pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy wszystkich serdecznie.

8. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej, który będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

9. Przed nami również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – ta szczególna i tak potrzebna intencja może stać się dobrym momentem do podjęcia w tym względzie postanowień wielkopostnych.

10. Już jedno z ostatnich przypomnień: zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch na beatyfikację Jana Pawła II organizowaną przez parafię MB z Lourdes i naszą. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy jeszcze do połowy marca.

11. Niech naszą wiarę umocni i pogłębi także lektura prasy katolickiej, którą polecamy, a którą, jak zawsze można nabyć w naszym kościele – pod chórem.

Umocnieni błogosławieństwem Bożym idźcie, by wypełnić słowa, które nam Bóg przekazał, by wiara nasza nie runęła, jak dom zbudowany na piasku, ale wśród przeciwności ostała się, jak dom zbudowany na skale.