Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela – VIII zwykła – 27.02.2011

Wprowadzenie

Wśród   naszych   trosk   doczesnych,   w   ten   święty   dzień,   pamiątkę zmartwychwstania, przychodzimy na Mszę Św., bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne, o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!
2. Czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, chcemy modlić się i prosić o powołania kapłańskie i zakonne – zapraszamy serdecznie.
3. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego w intencji wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych oraz za Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego kościoła – o godz. 18.00.
4. W piątek, 4.03. – Święto Św. Kazimierza, Królewicza – Patrona Archidiecezji Krakowskiej.
5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30. Skorzystajmy, tym bardziej, że zbliża się wyjątkowy czas dla naszej Wspólnoty Parafialnej – Wizytacja Pasterska Księdza Biskupa, abyśmy wszyscy otaczając ołtarz przystąpili do Stołu Pańskiego. Za udział w czynności świętej, której przewodniczy biskup w czasie pasterskiej wizyty, można zyskać odpust zupełny. Dla jego zyskania trzeba spełnić zwykłe warunki (Spowiedź i Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wolność od przywiązania do grzechu).
6. Nawiedzenie parafii przez Księdza Biskupa, które będzie trwać od 5. do 7. marca, jest bardzo ważnym wydarzeniem. Ksiądz Biskup chce z bliska uczestniczyć w naszym życiu religijnym, pragnie spotkać się z każdym z nas, porozmawiać z grupami duszpasterskimi, modlitewnymi, liturgiczną służbą ołtarza, przekazać błogosławieństwo każdej rodzinie i osobom samotnym – dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z tej błogosławionej obecności Arcypasterza wśród nas, zaplanujmy nasze zajęcia i obowiązki w tym tygodniu, tak, aby owocnie i żywo uczestniczyć w tym ważnym dla całej Wspólnoty Parafialnej wydarzeniu. Szczegółowy program Wizyty Pasterskiej na kartkach wyłożonych pod chórem.
7. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
8. W sobotę przeżywać będziemy kolejny Wieczór Jana Pawła II. Teraz, kiedy zbliża się beatyfikacja naszego Wielkiego Rodaka – niech, to spotkanie będzie dla nas okazją do modlitwy dziękczynnej oraz poznawania i podejmowania – Dziedzictwa Jana Pawła II. Rozpoczęcie Wieczoru Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, na zakończenie Ksiądz Biskup udzieli nam pasterskiego błogosławieństwa.
9. Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch na beatyfikację Jana Pawła II. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy tylko do połowy miesiąca marca.
10. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

„Nie możemy służyć Bogu i mamonie\”. Troszcząc się o sprawy życia doczesnego, nie zapominajmy o Królestwie Bożym, ale zaufajmy Bogu, który nas błogosławi i darzy swymi dobrami.