Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela – VII zwykła – 20.02.2011.

Wprowadzenie

Potrafimy zrozumieć potrzebę rezygnacji z przemocy ale miłować nieprzyjaciół? I co to właściwie znaczy?

Jezus wskazuje, że miłość nieprzyjaciół to coś, co ma wyróżniać chrześcijan. Niech dzisiejsza Eucharystia pomoże nam przemienić serca i umysły, byśmy umieli stawać się doskonałymi na wzór naszego Ojca niebieskiego.

Dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę kościoła p.w.

Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie, Kliny – Zacisze. Bardzo serdecznie witamy Ks. Jana Jarco Proboszcza i budowniczego kościoła, który wygłosi Słowo Boże.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w naszym kościele o godz. 16.30, nieszpory niedzielne, o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!

2. Spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika (Apostolatu Maryjnego) rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00 we wtorek!

3. Należących do Konferencji Św. Wincentego a Paulo zapraszamy na spotkanie i Mszę Św. w środę o godz. 18.00.

4. Czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie.

5. Również w czwartek Msza Św. i spotkanie Akcji Katolickiej – zapraszamy na godz. 18.00.

6. Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji Św. w piątek o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!

7. Księdzu proboszczowi parafii Św. Rafała Kalinowskiego szczere: „Bóg zapłać!” za Słowo Boże i serdeczne: „Szczęść Boże!” na budowanie Kościoła – i tego duchowego i materialnego.

8. Gimnazjalistom z klas III przypominamy o spotkaniach formacyjnych przed Sakramentem Bierzmowania: we wtorek i czwartek o godz. 19.00. Tym bardziej, że zbliża się termin Bierzmowania – w sobotę, 5.03.2011. – w czasie Wizytacji Kanonicznej Księdza Biskupa. Szczegółowy program Wizytacji wywieszony jest w gablotkach informacyjnych.

9. Ciągle aktualne jest zaproszenie na pielgrzymkę do Włoch na beatyfikację Jana Pawła II. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii.

10. Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem – polecamy.

Pamiętajmy w tym tygodniu o wołaniu Chrystusa: „miłujcie waszych nieprzyjaciół\”. Na trud chodzenia tą drogą błogosławi nas Bóg Wszechmogący!