Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – niedziela – V zwykła – 06.02.2011

Wprowadzenie

Przychodząc na Eucharystię, przychodzimy do źródła światła, aby skąpać się w nim, samemu zapłonąć i zaczerpnąć tego światła dla tych, do których nas Bóg posyła. Mocą swego słowa i Pokarmu Eucharystycznego Bóg chce pielęgnować nas i pomnażać miłość, która łączy nas z Nim i z naszymi bliźnimi. Otwórzmy umysły, wolę i serca i poddajmy się zbawczemu działaniu łaski Bożej.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne, o godz. 17.30 – zapraszamy, do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
2. Czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja od godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie.
3. W piątek, 11. lutego przypada rocznica Objawień Maryjnych w Lourdes. Kościół z woli Ojca Św. Jana Pawła II obchodzi wtedy Światowy Dzień Chorego. Główne obchody Dnia Chorego w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – 11. lutego o godz. 11.00.
4. Również w tym dniu przypada Uroczystość Odpustowa w kościele NMP z Lourdes przy ul. Lea. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30.
5. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka o godz. 16.30.
6. Pragniemy jeszcze raz zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla Konferencji Św. Wincentego a Paulo lub Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach wyłożonych na półkach z prasą katolicką i plakatach – z góry szczere: „Bóg zapłać!” za włożony trud i dar serca!
7. Dokładnie za miesiąc rozpocznie się w naszej Wspólnocie wizytacja kanoniczna naszej parafii przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Jana Zająca – przekazując tę informację polecamy zbliżający się czas wizytacji Waszym modlitwom, zapraszając już teraz na spotkania i modlitwy pod przewodnictwem Księdza Biskupa.
8. Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 29 kwietnia do 6 maja. W programie m.in.: udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II, Rzym, Asyż, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Loreto, Padwa i Wenecja. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można uzyskać w zakrystii lub kancelarii.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – w „Gościu Niedzielnym” m.in. wyjątkowe, niepublikowane dotąd wyjaśnienia Ali Agcy dotyczące zamachu na Jana Pawła II, kim jest siostra zakonna cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jan Pawła II, a także o Marcie Robin, mistyczce, która żyła, przyjmując wyłącznie Komunię Św. – polecamy.

Czy jestem światłością świata? Czy jestem solą ziemi? Rozważmy to adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie!