Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela – IV zwykła – 30.01.2011.

Wprowadzenie

Prostych i pokornych wybrał Pan, aby ukazać mądrość wiary i wielkość swojej łaski. Przez udział we Mszy Świętej okazujemy posłuszeństwo Bogu i pokorę, otwierając się na niepojęte tajemnice, jakimi i dzisiaj obdarza nas Chrystus.

Pamiętamy także i polecamy dzieci i młodzieży, którzy rozpoczęli okres ferii zimowych.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj w naszym kościele nabożeństwo kolędowe, o godz. 17.30 – zapraszamy, tym bardziej, że już kończy się czas śpiewania tych wspaniałych pieśni.
2. W środę, 2. lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce: Świętem MB Gromnicznej. Wraz z całym Kościołem obchodzić będzie XV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Na początku każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia świec – gromnic. Ofiary zbierane na tacę, zgodnie z tradycją tego dnia, zostaną przekazane na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w środę.
3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30.

– W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Również w czwartek wspominamy w liturgii Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. Po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo Św. Błażeja. Także w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego za wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych oraz Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego kościoła.
– Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
– W sobotę przeżywać będziemy kolejny Wieczór Jana Pawła II. Niech fakt ogłoszenia beatyfikacji naszego Papieża i jej daty zachęca nas do modlitwy za Jego wstawiennictwem i poznawania nauki Papieża Polaka – zapraszamy na Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21.00.

4. Rozpoczynają się ferie zimowe – wszystkim wyjeżdżającym życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku. Niech nie zabraknie nam czasu na codzienną modlitwę i niedzielną Eucharystię. Ministranci, Lektorzy i Grupa Maryjna w przyszłym tygodniu wyjeżdżają na wspólny wypoczynek w góry. Jeżeli byłyby dzieci i młodzież zostające w domach, a chcieliby skorzystać z salek przy parafii – prosimy o zgłoszenia w tym tygodniu.
5. Nasza parafia razem z parafią NMP z Lourdes organizuje pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 29 kwietnia do 6 maja. W programie m.in.: udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II, Rzym, Asyż, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Loreto, Padwa i 6. Wenecja. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można uzyskać w zakrystii lub kancelarii.
7. Zachęcamy do sięgania i lektury prasy katolickiej, którą – jak zwykle – można nabywać pod chórem – polecamy!

Aby zasłużyć na błogosławieństwo Boga i otrzymać zapowiedzianą nagrodę w niebie, mamy iść przez ziemię pokornie — czyniąc dobro, wprowadzając pokój i okazując miłosierdzie. Idziemy więc niosąc dar Chrystusa i zapowiedź, że warto kochać, przebaczać, cierpieć i zabiegać o sprawiedliwość – niech na to Bóg nam błogosławi!