Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela – III zwykła – 23.01.2011.

Wprowadzenie

Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani — jak apostoł Paweł — by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na którą gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym słowem, karmi swym ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj w naszym kościele koncert kolęd i pastorałek „Kolęda poezją pisana” o godz. 17.00. Wykonawcy: Aneta Kubacka (sopran) – śpiew, Małgorzata Westrych – fortepian. Zapraszamy serdecznie!
2. Od jutra powracamy do stałego porządku Mszy Św. wieczornych w tygodniu – będą odprawiane o godz. 18.00.
3. We wtorek, 25.01. – obchodzić będziemy w Rodzinie Wincentyńskiej Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła i Rocznicę Założenia Zgromadzenia Misji przez Św. Wincentego a Paulo, z którego kapłani pracują w naszej Wspólnocie Parafialnej. W naszym kościele Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. W tym dniu zakończymy w naszej parafii Rok Św. Wincentego a Paulo. Uroczysta Msza Św. w intencjach Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Główne Uroczystości odbędą się w kościele Zgromadzenia przy ul. Stradomskiej – dzisiaj o godz. 11.30 Msza Św. sprawowana przez JE Księdza Kardynała Stanisława Dziwisz, a we wtorek: Dzień Modlitwy Rodziny Wincentyńskiej przy Relikwiach Świętych Założycieli: Wincentego a Paulo i Ludwiki de Marillac, początek o godz. 17.30 – zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich należących do Wincentyńskich Wspólnot z naszej Parafii.
4. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00.
5. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. i spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.00. Kręgi Biblijne spotykają się w czwartek o godz. 19.00.
6. Msza Św. i spotkanie formacyjne Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji Św. – w piątek o godz. 18.00.
7. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie wiernych – kolędę. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Zacnym Parafianom za wszystkie spotkania i modlitwy, za życzliwość i gościnność z jaką spotkaliśmy się w czasie kolędy. Niech nasze modlitwy i Boże błogosławieństwo umacniają miłość i jedność w rodzinach. Szczere: „Bóg zapłać!” za ofiary składane w czasie kolędy, które przeznaczymy na potrzeby parafii, zwłaszcza pokrycie kosztów ogrzewania kościoła oraz nasze Misjonarskie Seminarium Duchowne – jeszcze raz: „Bóg zapłać!” Zapewniamy także o pamięci i modlitwie w intencji tych, którzy nie otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań przed kapłanami.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać pod chórem. W Niedzieli i Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. analizy raportu MAK o katastrofie smoleńskiej i obszerne komentarze do niego; Gość Niedzielny zamieszcza także rozmowę z ks. Sławomirem Oderem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego papieża Jana Pawła II. Są także nowe numery dominikańskiego Listu, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a w bezpłatnym numerze pisma Chrystus i Ty, znajdziemy m.in. teksty poświęcone uczestnictwu w Eucharystii.

Idźcie, by swym życiem i modlitwą przybliżać zjednoczenie chrześcijan – niech Bóg Wam błogosławi!