Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela – III po Narodzeniu Pańskim – Święto Chrztu Pańskiego, 09.01.2011

Wprowadzenie

W dniu dzisiejszym Kościół celebruje pamiątkę chrztu Chrystusa w Jordanie. Warto dziś wspomnieć własny chrzest. Dziękujmy Bogu za ten pierwszy otrzymany przez nas sakrament, bo dzięki niemu staliśmy się członkami Kościoła i zostaliśmy obdarzeni łaską nowego życia w Jezusie Chrystusie.

 

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu „Margaretka\” o godz. 18.00. W związku z trwającymi odwiedzinami duszpasterskimi, nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30, starajmy się ten czas wykorzystać na wspólne kolędowanie w naszych Rodzinach.

2. W dniu dzisiejszym, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, może warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu: Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. (terminy Chrztu Św., to: pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o godz. 12.00 – wielka prośba, aby trzymać się tych terminów). Na Rodziców Chrzestnych prośmy ludzi wierzących i praktykujących, aby naprawdę byli dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego, niech te względy decydują o ich wyborze, a nie inne (komercyjne czy znajomości).

3. W najbliższy czwartek po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja do godz. 17.00.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian, niosąc błogosławieństwo Boże i dzielić się troską o całą Wspólnotą Parafialną, w tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicach: Zakątek, Przeskok, Racławicka, Grottgera, Kijowska – polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas.

5. Spotkania dla klas I i II gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zostają w tym tygodniu odwołane. Klasy III spotykają się we wtorek i czwartek według planu.

6. Ze względu na kolędę nastąpiła zmiana odprawiania Mszy Św. wieczornych w dni powszednie: od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.

7. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać, jak zawsze pod chórem – polecamy!

Napełnieni mocą z wysoka idźmy dobrze czyniąc i podnosząc na duchu naszych siostry i braci za wzorem Chrystusa. W trudzie chrześcijańskiego świadectwa niech towarzyszy nam błogosławieństwo Trójjedynego Boga.