Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok – Sobota, 01.01.2011.

Wprowadzenie

Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość obchodzimy dzisiaj – w pierwszym dniu Nowego Roku Pańskiego. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię.

 

 

Ogłoszenia

Drodzy Siostry i Bracia! Zacni Goście! W pierwszym dniu Nowego Roku Pańskiego 2011 pragniemy, jako duszpasterze dołączyć do wszystkich składanych i nasze życzenia: niech rozpoczęty w imię Boże Nowy Rok Pański 2011, będzie dla wszystkich szczęśliwy i zdrowy, każdy dzień niech będzie wypełniony planami i zamiarami, które z Bożą pomocą niech się zrealizują dla dobra Waszego, Waszych rodzin, Wspólnoty Parafialnej, Ojczyzny, Kościoła. Oby z Bożą pomocą udawało się pokonywać wszelkie przeciwności i słabości, a rozwijać dobro, prawdę i miłość, których źródłem jest sam Bóg. Maryja Niepokalana, niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski i dary. Z całego serca i wszystkim – Szczęśliwego Nowego Roku – Szczęść Boże!!!

1.      Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego. Jako, że Nowy Rok rozpoczynamy w pierwszą sobotę miesiąca – zapraszamy dzisiaj na Wieczór Jana Pawła II, który odprawimy o godz. 17.30 – modląc się o rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II – jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy!

2.    Jutro – w niedzielę, 2.01.2011. – w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Mariańskiego z parafii MB z Lourdes – początek o godz. 17.30.

3.    Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy również jutro 2. stycznia 2011 r. – odwiedzając Parafian z ul. Rydla. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, umieszczony na stronie parafii oraz wyłożony przy wyjściu z kościoła. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne, w dni powszednie: od poniedziałku do piątku, będą odprawiane o godz. 15.30!!!

4.    Zachęcamy do lektury noworocznej prasy katolickiej, którą można nabywać, jak zawsze pod chórem – polecamy!

Nasze święte zgromadzenie już się kończy. Idźmy, i tak jak Maryja, zachowujmy i rozważajmy w swoim sercu wszystko to, co usłyszeliśmy na tej liturgii. Przyjmijmy błogosławieństwo Boga.