Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – NIEDZIELA, 26.12.2010.

Wprowadzenie

W niedzielę Świętej Rodziny zgromadziliśmy się tutaj, na tym świętym miejscu jako jedna rodzina Boża, by wychwalać Ojca naszego, który jest w niebie. Przedstawmy Panu wszystkie tajemnice radosne, bolesne i chwalebne naszych rodzin. Tak wiele niesiemy tych spraw: macierzyńskich, ojcowskich, rodzicielskich. Nie ma chyba pośród nas nikogo, kto by nie chciał jakiejś przemiany w swojej rodzinie: u każdego jest coś źle, coś jest nie tak. Stańmy dziś z tymi biedami i z tymi obolałościami przed Panem. Wpatrujmy się w radość, pokój, ład rodziny nazaretańskiej, by z tego przykładu przenieść choć odrobinę pod swój dach.

 

Ogłoszenia

1.    Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego. Nie będzie nieszporów – poświęćmy ten czas na wspólne kolędowanie w naszych Rodzinach.

2.   „Bóg zapłać!” za złożone ofiary, które tradycyjnie, przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Dzisiaj również naszymi modlitwami ogarniamy jutrzejszego Solenizanta: Ks. Jana Kaczmarka CM – któremu życzymy wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa.

3.   W nowym tygodniu – Oktawa Uroczystości Narodzenia Pańskiego – jutro, w poniedziałek: Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; we wtorek: Świętych Młodzianków; a w piątek 31 grudnia – ostatni dzień roku 2010. Uroczysta Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku o godz. 18.00. Udzielona jest dyspensa na piątek 31.12.2010. od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Pierwsza sobota wypada w Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, dlatego tradycyjny Wieczór Jana Pawła II odprawimy o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o wyniesienie do chwały ołtarzy naszego Wielkiego Rodaka.

4.   Za tydzień – w niedzielę, 2.01.2011. – w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Mariańskiego z parafii MB z Lourdes – początek o godz. 17.30 – bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

5.   Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy 2. stycznia 2011 r. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, umieszczony na stronie parafii oraz wyłożony przy wyjściu z kościoła. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół parafialny. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne, w dni powszednie, będą odprawiane o godz. 15.30!!!

6.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać, jak zawsze – pod chórem. W „Gościu Niedzielnym” – znajdziemy m.in. przegląd najważniejszych wydarzeń minionego roku, a w „Niedzieli” – zbiór tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz specjalny dodatek dla rodziny, a w nim teksty związane z obroną życia nienarodzonych. Do nabycia jest jeszcze nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci – polecamy.

Na trudną drogę budowania wspólnoty Kościoła i naszych wspólnot rodzinnych błogosławi nas Bóg, który jest doskonałą jednością Ojca i Syna, i Ducha Świętego.