Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO „PASTERKA” – SOBOTA, 25.12.2010.

Wprowadzenie

W tę świętą noc gromadzimy się w Imię Pańskie. Wielki czar i urok ma ta noc, jak żadna inna w roku. Sercami naszymi owładnął Boży pokój i Boża radość. Oto Słowo staje się ciałem i zamieszkuje między nami. Pan niebios zstępuje w ludzką historię. Chryste, któryś tamtej historycznej nocy narodził się w Betlejem, tej nocy przyjdź na świat w sercach Twoich wiernych. Niechaj w tę świętą noc ogarnie nas Twoja wielka światłość, a radość tej nocy trwa w nas zawsze. Z aniołami i pasterzami, z niebem i ziemią stańmy przed żłóbkiem, by adorować Dziecię i śpiewać Mu hymn chwały.

 

Ogłoszenia

Drodzy nasi Goście, Siostry Czcigodne, Siostry i Bracia z naszej Wspólnoty Parafialnej! Ponad dwa tysiące lat temu: Miłość przyszła na świat… Każdego roku, w grudniowym czasie, w sposób szczególny wracamy do tego wydarzenia. Z zamyśleniem, powagą i radością wsłuchujemy się w chór Aniołów śpiewających: „Chwała na wysokości\”. Klękamy wraz z pasterzami, by oddać cześć Nowonarodzonemu i ujrzeć w tym Dziecięciu BOGA. Na czas radosnego i głębokiego przeżywania tych wspaniałych Świąt, jako Duszpasterze spieszymy do Was z naszymi życzeniami, zapewniając o naszej pamięci w modlitwie przed żłóbkiem Jezusa Malusieńkiego i polecamy się Waszej modlitwie. Dziękujemy również za wszystkie wyrazy pamięci i życzliwości: „Bóg zapłać!\” Na radosne i pełne wiary przeżywanie narodzin Syna Bożego – Szczęść Boże Wszystkim!!!

1. Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego. Osoby, które przyjęły Komunię Św. w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy Św. w ciągu dnia. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich wiernych zapraszamy na modlitwę dziękczynną i wspólne kolędowanie – dzisiaj o godz. 17.30.

2. Jutro drugi dzień Świąt, jako, że to niedziela – obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Św., tak, jak w niedziele. Ofiary, które złożymy na tacę, tradycyjnie przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II – „Bóg zapłać!\” serdeczne z góry! Również jutro, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ks. Jana Kaczmarka CM – z okazji imienin – któremu życzymy wszelkich potrzebnych łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej w posłudze kapłańskiej i misjonarskiej.

3. Pamiętajmy także w tych wyjątkowych dniach o naszych Drogich Zmarłych ofiarując im dar modlitwy, czego wyrazem będą płonące świece na grobach naszych Drogich Bliskich Zmarłych.

4. Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy 2. stycznia 2011 r. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, umieszczony na stronie parafii oraz wyłożony przy wyjściu z kościoła.

5. Bardzo serdeczne podziękowania i szczere: „Bóg zapłać!\” jeszcze raz za przekazane życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt – porządki, stawianie choinek i szopki, a także za ofiary i dary złożone na cele parafialne i dla najuboższych, których mogliśmy obdarować dzięki posłudze Stowarzyszenia Miłosierdzia i Konferencji Św. Wincentego a Paulo.

 

Idźmy do naszych domów z najlepszymi życzeniami i błogosławieństwem Boga, aby narodzony tej nocy Zbawiciel świata, obecny w naszym życiu, zawsze napełniał nas radością i nadzieją, a Jego światłość zwyciężała w nas to, co od Boga oddala – w tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.