Ogłoszenia

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2010

Wprowadzenie

Boże Narodzenie już blisko. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. W tę niedzielę czcimy Maryję, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem. Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem. Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu \”tak\” i przez to staje się świadkiem spełniających się mesjańskich nadziei. Chrystus przychodzi także dzisiaj do nas w tej Eucharystii, przyjmijmy z wiarą Jego słowo i Jego Ciało, przygotujmy nasze serce na przyjście Syna Bożego, Potomka Dawida, Syna Maryi i naszego brata.

 

Ogłoszenia

1. Dzisiaj o godz. 15.30 – spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej oraz Ministrantów i Lektorów wraz z Rodzicami.

2. Również dzisiaj Msza Św. i spotkanie dla Dzieci z klas drugich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Ich Rodziców – o godz. 16.30.

3. Także dzisiaj: Nieszpory niedzielne – na które zapraszamy na godz. 17.30.

4. Jutro, w poniedziałek – spotkanie opłatkowe: Wspólnoty Żywego Różańca, Apostolatu Maryjny, Obrońców Życia, Apostolatu „Margaretka\” o godz. 18.45. – bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich należących do tych Wspólnot.

5. Okazja do Sakramentu Pokuty we wtorek, środę i czwartek od godz. 6.30 do 8.00 i po południu od godz. 16.00 do 18.00; w piątek, w Wigilię, od godz. 6.30 do 12.00. Chorych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentów odwiedzimy w środę, od godz. 9.00. Adresy prosimy głosić w zakrystii lub kancelarii.

6. W najbliższy piątek: Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. odprawimy o godz. 7.00 i 7.30. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty i przygotowywany do Uroczystości.

7. Wieczorem w Wigilię gromadzimy się na wspólnej wieczerzy. Zadbajmy o jej tradycyjną religijną oprawę. Jest to także okazja do pojednania i scalenia naszych Rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Św. o Narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.

8. Wszystkich zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. „Bóg zapłać!\” za ofiary, które wtedy złożycie – będą one przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.

9. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich wiernych zapraszamy na modlitwę dziękczynną i wspólne kolędowanie na godz. 17.30.

10. W niedzielę, po Uroczystości Narodzenia Pańskiego będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

11. Opłatki na wigilijne stoły, kalendarz parafialny oraz świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – można nabyć pod chórem. Polecamy także nowe świąteczne wydania prasy katolickiej i zachęcamy do lektury.

Idźmy przygotować nasze serca i domy do wielkiego święta, aby godnie przyjąć nadchodzącego Emmanuela – niech Pan Wam błogosławi!