Ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2010

Wprowadzenie

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości, która jest charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś – rozpoczynając Rekolekcje Święte i witając wśród nas rekolekcjonistę: Ks. Mariusza Bradło CM – radujemy się myślą, że przyjdzie kochający nas i bliski nam Jezus. Zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie.

 

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30, również dzisiaj – nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!

2. Rozpoczęliśmy szczególny czas w naszej Wspólnocie Parafialnej – Rekolekcje Adwentowe, duchowe przygotowanie do Świąt Narodzenia Pańskiego – program przypomniał nam Ksiądz Rekolekcjonista. Prośmy w modlitwach, aby nasze uczestnictwo w rekolekcjach, zaduma i przystąpienie do Sakramentu Pokuty, były najlepszym sposobem przeżycia pełni radości z Wcielenia Syna Bożego – które będziemy świętować w Boże Narodzenie. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania – z klas I, II i III gimnazjum – prosimy, aby w tym tygodniu, uczestniczyła w rekolekcjach adwentowych w ramach spotkań formacyjnych.

3. Msza Św. dla dzieci z klas drugich i Ich Rodziców – w ramach przygotowań do I Komunii Św. – w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 – w dolnym kościele.

4. Nadal gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00, a w niedziele o 7.30. Zapraszając do udziału całymi rodzinami, dorosłych i dzieci prosimy, aby przynosili na roraty lampiony lub świece.

5. Jeszcze zaproszenie na dzisiaj: Księża Michalici zapraszają dziś do kaplicy przy ul. Kazimierza Wielkiego 95A na grudniowe zamyślenia z Maryją pt. „Niewidzialna w Chrystusie\”. Początek spotkania o godz. 17.00. Plakat ze szczegółowymi informacjami znajdziemy na tablicy przed kościołem.

6. W tym tygodniu zapraszamy na przedświąteczne spotkania opłatkowe:

– Konferencję Św. Wincentego a Paulo, Stowarzyszenie Miłosierdzia, Akcję Katolicką, Przyjaciół Misji, Kręgi Biblijne – w sobotę o godz. 18.45.

– Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej oraz Lektorów i Ministrantów, a także Ich Rodziców – w przyszłą niedzielę na godz. 15.30.

– Wspólnotę Żywego Różańca, Apostolat Maryjny, Obrońców Życia – w poniedziałek, 20.12.2010. o godz. 18.45.

7. Opłatki na wigilijne stoły, kalendarz parafialny, kartki świąteczne a także świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla najuboższych można nabyć pod chórem. Polecamy także prasę katolicką.

Idźmy odważnie i radośnie, by głosić światu, że pośród nas stoi Ten, który daje prawdziwą radość, wolność, prawdę i obdarza błogosławieństwem Boga.