Ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2010

Wprowadzenie

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na Paruzję Chrystusa przy końcu ludzkich dziejów. Nowy Rok liturgiczny, który zaczynamy, to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia. Mijają dni, miesiące, lata. Który to już adwent w naszym życiu? Czy przez owo cykliczne, coroczne uobecnianie tamtego historycznego Adwentu nasze oczekiwanie i tęsknota za Panem stają się coraz intensywniejsze, a nasze myślenie o niebie coraz częstsze? Czy jesteśmy ludźmi, którzy każdego dnia czujnie oczekują na radosne spotkanie z Panem?

 

Ogłoszenia

1.   Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2.   Zakończyliśmy naszą tegoroczną modlitwę za Drogich Zmarłych polecanych w Wypominkach – „Bóg zapłać!” za wspólne trwanie na niej, Członkom Wspólnoty Żywego Różańca za włączenie się w modlitwę – „Bóg zapłać!”

3.   Msze Święte Roratnie w naszym kościele: w niedziele o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00 (w soboty o godz. 7.00) – zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci (z lampionami). Niech gorliwe uczestniczenie we Mszach Św. Roratnich pomaga nam w owocnym przeżywaniu świętego czasu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.

4.   We wtorek, 30.11. – Święto Św. Andrzeja, Apostoła. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00.

5.   Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia w środę o godz. 18.00.

  1. W tym tygodniu dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w czwartek, piątek i sobotę – rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, aby w stanie łaski uświęcającej przeżywać okres Adwentu.
  2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00. Również w czwartek: Msza Św. w intencji Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – o godz. 18.00.
  3. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w domach w piątek od godz. 9.00.
  4. W sobotę kolejny „Wieczór Jana Pawła II” – zachęcamy do modlitewnych spotkań w rodzinach i zapraszamy również do kościoła na Apel Jasnogórski i modlitwy o wyniesienie do chwały ołtarzy naszego Wielkiego Rodaka – w sobotę o godz. 21.00.
  5. W przyszłą niedzielę – już kolejny raz – przeżywać będziemy: „Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie” – naszymi modlitwami i ofiarami, będziemy wspierać siostry i braci w wierze, żyjących na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  6. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w sobotę, 4 grudnia br. o godz. 16.00.
  7. Opłatki na wigilijne stoły, kalendarz parafialny, lampiony, świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – można nabyć pod chórem – polecamy także prasę katolicką.

Nie wiemy, kiedy powróci nasz Pan na ziemię. Czuwajmy więc, a błogosławieństwo Boga niech nas umocni w nadziei, że Pan nasz na pewno przyjdzie aby nagrodzić tych, którzy czynią sprawiedliwość i strzegą Jego dróg.