Ogłoszenia

NIEDZIELA XXXIII OKRESU ZWYKŁEGO – 14.11.2010

Wprowadzenie

Chrystus przyjdzie na końcu czasów i objawi się jako sędzia w blasku swojego majestatu. Każda Eucharystia jest oczekiwaniem na chwalebny powrót Chrystusa, aby gdy przyjdzie, okazał się dla nas nie jako sędzia, ale jako Zbawiciel. Jezus daje też obietnicę, że będzie obecny przy prześladowanych i wesprze ich mądrością, by mogli składać świadectwo wiary – ta myśl i intencja towarzyszy nam także, ponieważ obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: w tym roku modlitwą obejmujemy chrześcijan w Iraku („Bóg zapłać\” również za wsparcie materialne – ofiarami składanymi do puszek.)

 

Ogłoszenia

1. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca – dzisiaj o godz. 16.30.

2. Również dzisiaj: nasza wspólna modlitwa za Zmarłych polecanych w wypominkach w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30. Przez cały tydzień właśnie o 17.30 modlimy się różańcem za naszych Drogich Zmarłych – zapraszamy!

3. W czwartek: Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Również za tydzień – w ramach przygotowań do I Komunii Św. – Msza Św. i spotkanie dla Dzieci z klas drugich i Ich Rodziców o godz. 16.30 w dolnym kościele.

5. W tym tygodniu spotkania:

 Dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: dla klas pierwszych, drugich i trzecich, zgodnie z wywieszonym programem.

 Wspólnoty Królowej Pokoju – w piątek o godz. 19.00.

6. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir\” będzie przy naszym kościele prowadzić akcję pomocy dla czternastoletniego Kamila, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy, padaczkę oraz niedobór czynników krzepnięcia osocza – chłopiec potrzebuje kosztownego leczenia i codziennej rehabilitacji – za wszelką pomoc szczere podziękowania.

7. I jeszcze o zdrowiu – okazja, aby o nie zadbać: spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej, leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 13.00 w sali parafialnej. W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów leczniczych.

8. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne oraz świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla najuboższych można nabyć pod chórem. Przy okazji jeszcze informacja, że Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań.

9. Zachęcamy do lektury prasa katolickiej – znajdziemy relacje z niedawno zakończonej Pielgrzymki Benedykta XVI do Hiszpanii, o Kościele Prześladowanym i inne tematy. Polecamy także nasz parafialny kalendarz na rok 2011.

Niech zawsze towarzyszy nam błogosławieństwo Boga, abyśmy wiernie czuwali na modlitwie i byli wytrwali w sprawowaniu Eucharystii.