Ogłoszenia

NIEDZIELA XXIX OKRESU ZWYKŁEGO – 17.10.2010

Wprowadzenie

Wytrwale przyzywajmy Pana, bo ufna modlitwa jest jak wzniesione ręce i Pan nas weźmie w obronę, gdy nie ustaniemy w modlitwie.

Znakiem wytrwałej modlitwy jest święta Eucharystia, dlatego każdej niedzieli sprawujemy to święte misterium obecności naszego Pana i przez Niego kierujemy do Ojca nasze wołanie – od dzisiaj nasze wołanie do Pana będziemy także kierować za wstawiennictwem kanonizowanego w Rzymie, naszego Rodaka: Św. Stanisława Kazimierczyka.

 

Ogłoszenia

1.   Dzisiaj wielki dzień dla Kościoła w naszej Ojczyźnie i Kościoła krakowskiego – kanonizacja Bł. Stanisława Kazimierczyka – Bogu dziękujemy za Jego życie i drogę świętości – chcemy uczynić to w czasie nabożeństwa różańcowego, dzisiaj o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy.

2.   Pamiętajmy i w tym tygodniu o nabożeństwach różańcowych – codziennie o godz. 18.30, dla młodzieży w czwartek o 19.30.

  1. Msza Św. i spotkanie dla Rodziców i Dzieci z klas drugich, które w naszym kościele przystąpią do I Komunii Św. – dzisiaj o godz. 16.30 – w dolnym kościele.
  2. W nowym tygodniu:
  • Jutro, Święto Św. Łukasza, Ewangelisty – jest Patronem Służby Zdrowia – za Jego przyczyną będziemy prosić dla wszystkich związanych ze Służbą Zdrowia o potrzebne łaski.
  • We wtorek, 19.10. – po raz pierwszy będziemy wspominać w liturgii Bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana.
  • W środę, 20.10. – Uroczystość Św. Jana Kantego, kapłana – głównego Patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Uroczystość odpustową oraz 10. rocznicę konsekracji kościoła, przeżywać będzie Wspólnota Parafialna na Osiedlu Widok – Suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 12.00, odprawi ją JE ks. kardynał Franciszek Macharski.
  • W czwartek, 21.10. – liturgiczne wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię.

5.   Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Misyjny Tydzień – naszymi ofiarami wpierać będziemy misyjne dzieło Kościoła.

6.   W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00 – zapraszamy.

7.   Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii. Za naszych Drogich Zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30 oraz Mszy Św. sprawowanych pierwszego i drugiego listopada.

  1. Kierujemy serdeczne zaproszenie do dzieci i młodzieży dotyczące istniejącego przy naszej Wspólnocie Parafialnej: Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej – chętnych zapraszamy na spotkanie tej Grupy parafialnej w piątek o godz. 17.00.
  2. Również dzisiaj chcemy polecić i zachęcić do lektury prasy katolickiej a także książek, folderów i modlitewników o tematyce wincentyńskiej – które są do nabycia pod chórem – polecamy gorąco! A będąc przy literaturze przypominamy i zachęcamy do korzystania z istniejącej przy naszym kościele parafialnej biblioteki.

Wychodząc z tej Eucharystii nie zapomnijmy o codziennej i gorącej modlitwie. Niech to wytrwałe wołanie do Boga będzie dla nas źródłem wiary i pomocą we wszystkich potrzebach.