Ogłoszenia

NIEDZIELA XXVIII OKRESU ZWYKŁEGO – 10.10.2010

Wprowadzenie

Zgromadzeni na Eucharystii, przyzywamy naszego Pana w modlitwie, prosząc, aby ulitował się nad nami i oczyścił z grzechów.

Dziękujmy również i wychwalajmy Pana za dar miłości i przebaczenie, jakiego Bóg udziela nam, grzesznikom. Bądźmy zawsze wdzięczni za wszystko, bo wiele wspaniałych darów otrzymujemy od Boga. Takimi szczególnymi Darami są dla nas Święci – dzisiaj, w czasie Nawiedzenia Relikwii – przypatrujemy się Świętym: Wincentemu a Paulo i Ludwice de Marillac, a przeżywając X. Dzień Papieski prosimy o wyniesienie do chwały Świętych naszego Niezapomnianego Rodaka Jana Pawła II.

 

Ogłoszenia

1. Dzisiaj ostatni dzień Nawiedzenia Relikwii Św. Wincentego a Paulo i Św. Ludwiki de Marillac w naszej Wspólnocie Parafialnej – szczególnym akcentem i pamiątką będzie tablica w przedsionku naszego kościoła, której odsłonięcia i poświęcenia dokona Przełożony Zgromadzenia Księży Misjonarzy Ksiądz Wizytator: ks. dr Arkadiusz Zakręta CM w czasie Mszy Św. o godz. 12.00.

2. W Dniu Papieskim zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, będziemy modlić się o wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II.

3. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień o godz. 18.30 – zapraszamy wszystkich serdecznie. Dla młodzieży różaniec św. w czwartek o godz. 19.30.

4. Rozpoczynają się spotkania dla młodzieży w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania – we wtorek, 12.10.: godz. 17.00 – klasy I, godz. 19.00 – klasy III (grupa I), w czwartek, 14.10.: godz. 17.00 – klasy II, godz. 19.00 – klasy III (grupa II). Program wywieszony jest w gablocie i podany na stronie internetowej parafii.

5. Z okazji przypadającego w czwartek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wiele radości z pracy wśród dzieci i młodzieży – będziemy pamiętać o Was w modlitwie. W czwartek również wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00.

6. Modlitewne czuwanie Wspólnoty Królowej Pokoju w piątek o godz. 19.00 w kaplicy.

7. W sobotę, we wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, przypada 32. Rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe o 18.30.

8. Za tydzień – w niedzielę, 17.10. – o godz. 16.30 (w dolnym kościele) Msza Św. i spotkanie dla dzieci z klas II i Ich Rodziców, którzy pragną, aby Ich Pociechy przystąpiły do I Komunii Św. w naszym kościele – zapraszamy jeszcze chętnych.

9. Zbliża się listopad – miesiąc modlitewnej pamięci o naszych Drogich Zmarłych – na Wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii. Za Zmarłych polecanych w Wypominkach będziemy modlić się przez cały listopad.

10. W imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia\” serdeczne: „Bóg zapłać!\” za ofiary składane do puszek przed kościołem na rzecz wspierania zdolnej młodzieży z rodzin ubogich.

11. Polecając prasę katolicką i zachęcając do jej lektury, chcemy także zwrócić uwagę, że w związku z Nawiedzeniem Relikwii Św. Wincentego i Św. Ludwiki możemy nabyć – prezentowane pod chórem – książki, foldery, modlitewniki o tematyce wincentyńskiej – do czego gorąco zachęcamy.