Ogłoszenia

NIEDZIELA XXVII OKRESU ZWYKŁEGO – 03.10.2010

Wprowadzenie

Wzywamy Chrystusa w tej Eucharystii, bo On przymnaża wiary i czyni nas zdolnymi do wzięcia udziału w szerzeniu Ewangelii.

Rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, w szczególny sposób prośmy o dar wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie. Polecajmy również Panu Bogu czas Nawiedzenia Relikwii Św. Wincentego a Paulo i Św. Ludwiki de Marillac w naszej Wspólnocie Parafialnej, który rozpoczniemy w najbliższy czwartek.

 

Ogłoszenia

1.  Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzisiaj na godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które rozpoczęły się kilka dni temu, a odprawiane są: w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki; dla młodzieży – przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania a także licealnej, studiującej i pracującej – różaniec w czwartki o godz. 19.30.

2.  Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – niech ten czas umocni w naszej Wspólnocie Parafialnej ducha miłosierdzia i solidarności z osobami ubogimi, cierpiącymi i samotnymi. Wyrazem tego może być, między innymi, złożenie: ofiary do puszki na cele charytatywne czy do wystawionego pod chórem kosza – trwałych produktów żywnościowych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Za każdą pomoc na rzecz ubogich i chorych oraz za ofiarną troskę Stowarzyszenia Miłosierdzia i Konferencji Św. Wincentego a Paulo składamy szczere: „Bóg zapłać!” Zachęcamy również do włączenia się w działalność dobroczynną w ramach wymienionych wyżej grup parafialnych.

3.  W tym tygodniu wspomnienia: – jutro, w poniedziałek – Św. Franciszka z Asyżu; – we wtorek – Św. Siostry Faustyny Kowalskiej; – w czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej – patronalne święto Wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu wierni należący do Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny. Osoby, które chcą dołączyć do Wspólnoty Żywego Różańca – zachęcamy i zapraszamy serdecznie – zapisy przyjmowane są w zakrystii. – w sobotę – Święto Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

4.  W przyszłą niedzielę – jak wspomniano w odczytanym Liście Episkopatu – obchodzić będziemy X. Dzień Papieski. Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzi w całej Polsce kwestę na „Fundusz stypendialny” dla zdolnej młodzieży z rodzin ubogich.

5.  Stowarzyszenie Miłosierdzia zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie w środę na godz. 18.00.

6.  Wspólnota Przyjaciół Seminarium i Misji Św. będzie miała spotkanie modlitewne w czwartek od godz. 17.00 – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

7.  W czwartek również rozpocznie się w naszej Wspólnocie Parafialnej szczególny czas i wydarzenie – Nawiedzenie Relikwii Św. Wincentego a Paulo i Św. Ludwiki de Marillac, z okazji Jubileuszu 350. Rocznicy  śmierci wspomnianych Świętych. Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.00, o 17.45 wprowadzenie Relikwii do kościoła, powitanie i Uroczysta Msza Św., jako, że będzie to pierwszy czwartek miesiąca zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Dobrodziejów i wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. Po Mszy Św., około 19.00 – różaniec przy Relikwiach, prowadzony przez ministrantów, lektorów i Stowarzyszenie Dzieci Maryi. W piątek, w ramach Nawiedzenia, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00 wszystkich chorych i cierpiących, prosimy równocześnie o pomoc w dotarciu do kościoła dla tych osób, aby mogły uczestniczyć w tym ważnym dla naszej Wspólnoty wydarzeniu. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia; Msza Św. o 18.00. W sobotę o godz. 9.00 – Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu „Margaretka” oraz zmiana tajemnic różańcowych, po południu koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00. W niedzielę – w dniu pożegnania Świętych Relikwii – Uroczystą Mszę Św. o godz. 12.00 odprawi Przełożony naszego Zgromadzenia w Polsce: Ksiądz Wizytator – ks. dr Arkadiusz Zakręta CM i dokona odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej Jubileusz 350. Rocznicy śmierci Św. Wincentego a Paulo. Tablica zostanie umieszczona w przedsionku naszego kościoła. W bocznych kaplicach pod chórem prezentowana jest wystawa nawiązująca do życia Św. Wincentego i dzieł miłosierdzia prowadzonych w Jego duchu – zachęcamy do jej odwiedzenia. Plan wspomnianych Uroczystości jest w gablocie, a także na stronie internetowej naszej Parafii.

8.  Z prasy polecamy „Gościa Niedzielnego” do którego dołączono płytę CD z utworami Fryderyka Chopina; ciekawe i warte zainteresowania jest również pismo: „Miłujcie się!” – zachęcamy do lektury.

9.  Wszystkich Czcigodnych Jubilatów i Szanownych Solenizantów będziemy polecać w modlitwie wypraszając moc Bożych Łask.

Bóg nam błogosławi na drogę wiary i miłosierdzia. Niech Jego moc sprawia w nas cud wiary dojrzałej, byśmy na jej fundamencie oparci, mogli świadczyć o Bogu dziełami miłości – w tym duchu przyjmijcie Boże błogosławieństwo!