Ogłoszenia

NIEDZIELA XXVI OKRESU ZWYKŁEGO – 26.09.2010

Wprowadzenie

Bóg nie ma względu na osoby, u Niego liczy się czyste serce i dobre życie. Niech naszą troską będzie przede wszystkim Królestwo Boże i okazywanie miłości Jezusowi obecnemu w potrzebujących wokół nas.

Do takiej postawy i w niej umocni nas uczestnictwo w tej niedzielnej Eucharystii.

 

Ogłoszenia

1.   Zapraszamy dzisiaj na wspólną modlitwę śpiewem psalmów – nieszpory niedzielne o godz. 17.30, połączone z Nowenną do Św. Wincentego.

2.   Jutro szczególny dzień dla naszego Zgromadzenia i całej Rodziny Wincentyńskiej – Uroczystość Św. Wincentego a Paulo. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00. Przygotowujemy się również do nawiedzenia naszej Wspólnoty Parafialnej przez Relikwie Św. Wincentego i Św. Ludwiki w Roku Jubileuszowym, ogłoszonym z okazji 350. Rocznicy odejścia do Domu Ojca Świętych Założycieli. Wspomniane Nawiedzenie będzie miało miejsce w dniach: od 7. do 10. października.

3.   Msza Św. i Nowenna z udziałem Stowarzyszenia Cudownego Medalika – we wtorek o godz. 18.00.

4.   Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

5.   Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00 – serdecznie wszystkich zapraszamy!

6.   W tym tygodniu, w piątek, 1.10. – rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Przez cały październik będziemy je odprawiać: w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30. Młodzież zapraszamy w czwartki na godz. 19.30.

7.   W tym tygodniu również Dni Eucharystyczne: pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty – dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w czwartek, piątek i sobotę: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00 – zapraszamy. Skorzystajmy, abyśmy mogli ofiarować naszą Komunię Św., jako zadośćuczynienie za grzechy nasze i całego świata. Kierując myśl ku Bożemu Miłosierdziu trzeba wspomnieć o 72. rocznicy śmierci Św. Siostry Faustyny i uroczystościach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od 2. do 5. października – szczegóły na plakacie.

8.   Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w domach, w piątek od godz. 9.00.

  1. W pierwszą sobotę miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II o godz. 21.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy o wyniesienie do chwały ołtarzy naszego Wielkiego Rodaka, który prosił, abyśmy o Nim nie zapominali za życia i po śmierci.
  2. Za tydzień rozpoczniemy 66. Tydzień Miłosierdzia. W kościele będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla ubogich w naszej Wspólnocie, będzie można również składać ofiary na pomoc dla potrzebujących.
  3. Polecając prasę katolicką zachęcamy gorąco wszystkich do lektury.
  4. Wszystkim Czcigodnym Jubilatom oraz Szanownym Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

Bóg wspiera nas i błogosławi, by troski doczesne, pogoń za wartościami materialnymi, nie przysłoniły nikomu sprawy najważniejszej – życia wiecznego.