Ogłoszenia

NIEDZIELA XXI OKRESU ZWYKŁEGO – 22.08.2010.

Wprowadzenie

Zasiąść za stołem w królestwie Bożym – oto marzenie, cel, zwieńczenie życia ziemskiego. Chrystus przypomina, że trzeba wiele się natrudzić, aby to osiągnąć: „Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi”.

Niech Eucharystia, którą sprawujemy, wzmocni nasze siły, byśmy zdołali dojść do celu ziemskiej wędrówki.

 

Ogłoszenia

1.  Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2.  W nowym tygodniu:

  • We wtorek – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
  • W środę – 25. sierpnia – Dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę Św.
  • Czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej, w czasie Mszy Świętych o godz.: 7.00 i 18.00 odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Jak w każdy czwartek – od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja – serdecznie zapraszamy.
  • Piątek – wspomnienie Św. Moniki, a w sobotę – Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

3.  Msza Św. i zebranie Konferencji Św. Wincentego a Paulo – w środę o godz. 18.00.

4.  Msza Św. i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 18.00.

5.  Uroczystość Odpustową w naszej Wspólnocie Parafialnej, ku czci naszej Patronki Bł. Anieli Salawy będziemy obchodzić w niedzielę 12. września – już dzisiaj wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

6.  Nie da się ukryć, że zbliża się początek nowego roku szkolnego, oprócz wszystkich przygotowań związanych z zeszytami i podręcznikami – pamiętajmy także o przygotowaniu duchowym – dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z Sakramentu Pokuty już w tym tygodniu, a służymy w konfesjonale każdego dnia.

7.  Serdeczne słowa wdzięczności: „Bóg zapłać!” za składane, również dzisiaj do skarbon przy wyjściu z kościoła, ofiary na pomoc w zakupie podręczników szkolnych przez dzieci i młodzież z rodzin uboższych.

8.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – dzieci, młodzież i dorosłych – jak zawsze jest ona do nabycia na stojakach pod chórem kościoła.

9.  Wszystkich Czcigodnych Jubilatów oraz Szanownych: Solenizantki i Solenizantów, tego tygodnia ogarniamy serdeczną modlitwą, wypraszając potrzebne łaski u Boga, również dla korzystających jeszcze z urlopów i wakacji.

Umocnieni Eucharystią – idźmy całemu światu głosić Ewangelię – niech nas w tym umocni Boża łaska i Jego błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy.