Ogłoszenia

XX Niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2010.

Wprowadzenie
Dziś spotkaliśmy się na Eucharystii, by wspólnie z Maryją wznieść do Boga słowa hymnu Wielbi dusza moja Pana. Mamy wiele powodów, by to radośnie wyśpiewać: oprócz osobistych porywów serca wraz z całym Kościołem dziękujemy za wyniesienie Maryi z duszą i ciałem do chwały nieba, wraz z naszą Ojczyzną dziękujemy za Cud nad Wisłą i ocalenie w 1920 roku naszej niepodległości, a wraz ze wszystkimi, którzy zbierają plony ziemi – dziękujemy za dary Boże i przynosimy pierwociny zbiorów. Niech to wszystko skłania nas do wielbienia Boga w czasie tej Najświętszej Ofiary.

Ogłoszenia
1. Zgodnie z tradycją dzisiejszej Uroczystości za chwilę, przed błogosławieństwem, odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
2. Nieszpory maryjne, o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
3. W nowym tygodniu:
– Jutro, w poniedziałek – na wyjazd wakacyjno – formacyjny udają się lektorzy, ministranci oraz Grupa Maryjna pod opiekę Księdza i Siostry – życzymy im wszelkiego dobra dla ducha i ciała.
– We wtorek – Święto Św. Jacka, kapłana – patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa, a także patrona naszych Księży Jacków: ks. Hareńczyka i ks. Kuziela – z modlitwą składamy najlepsze życzenia: niech Dobry Bóg błogosławi, Niepokalana otacza opiekę a Święty Ojciec Wincenty wyprasza gorliwość w misjonarskiej posłudze.
– W czwartek zapraszamy na wspólną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu oraz Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Wszechświata od godz. 17.00 do 18.00.
– Piątek – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
– W sobotę – wspomnienie Św. Piusa X, papieża
4. Jak wspomniano przed tygodniem, dzisiaj Konferencja Św. Wincentego a Paulo, pragnąc pomóc w zorganizowaniu funduszy na zakup zeszytów i podręczników dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, przeprowadza zbiórkę na ten cel do skarbon przy wyjściu z kościoła – za każdy gest dobroci: „Bóg zapłać!\”
5. Jest bogaty wybór prasy katolickiej, a najnowszy „Gość Niedzielny\” z dodatkiem – płyta CD z pieśniami patriotycznymi – polecamy i zachęcamy do lektury!
6. Wszystkim wyjeżdżającym jeszcze na wypoczynek oraz Czcigodnym Jubilatom i Szanownym Solenizantkom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.