Ogłoszenia

5 Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2010

Wprowadzenie


Gromadzimy się na sprawowanie Najśw. Eucharystii, by doznać Bożego miłosierdzia i zaczerpnąć łaski Odkupienia. Liturgia dzisiejszej niedzieli, już piątej Wielkiego Postu, wprowadza nas w ostatni etap czasu Męki Pańskiej, który jest czasem szczególnego zagłębiania się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się nasze zbawienie.

Składajmy nasze uwielbienie Bogu i prośmy o błogosławieństwo dla rekolekcji wielkopostnych, które dziś rozpoczynamy

Bardzo serdecznie witamy Księdza doktora Henryka Nadrowskiego, profesora Wydziału Teologicznego Uniwersytetu z Poznania, który poprowadzi rekolekcje.

 

Ogłoszenia


1. Na wszystkich Mszach Świętych rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Program wywieszony jest w gablocie oraz wyłożony przy wyjściu z kościoła.

2. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę – Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.00; dla młodzieży i dorosłych, którzy nie mogą być wcześniej, nauka rekolekcyjna o godz. 19.30. Codziennie o godz. 8.30 i 17.30 zapraszamy na wspólne modlitwy. Sakramentu Chorych osobom starszym i chorym udzielimy we wtorek o godz. 9.00. Chorych prosimy o skorzystanie wcześniej ze spowiedzi.

4. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek i środę od godz. 8.00 – 10.30 i po południu od godz. 16.30.

5. W czwartek, 25 marca obchodzimy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W całej Polsce obchodzony jest Dzień Świętości Życia i uroczyste rozpoczęcie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Przygotowaniem do Dnia Świętości Życia będzie Triduum – trzy dni modlitwy: w poniedziałek, wtorek i środę. Pod chórem znajdują się foldery z informacją o Duchowej Adopcji i modlitwą codzienną.

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzież i dorosłych o godz. 19.30.

7. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek i sobotę od godz. 9.00.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Baranki wielkanocne ze znakiem „Caritas\”, kartki świąteczne, palmy i dobre książki, które są dziełem pomocy dla najuboższych.

9. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia pod chórem.