Ogłoszenia

5 Niedziela zwykła – 7.02.2010

Wprowadzenie.

Gromadzimy się w Dzień Święty na sprawowanie Eucharystii,  aby z niej czerpać siłę i moc do wypełnienia zleconych nam przez Stwórcę zadań. Z wiarą i radością słuchajmy słowa Bożego i składajmy nasze dziękczynienie.

Ogłoszenia.

  1. Na Nieszpory niedzielne zapraszamy dzisiaj  o godz. 17.30.
  2. W najbliższy czwartek, 11 lutego przypada rocznica Objawień Najświętszej Maryi Panny w Lourdes.  Kościół z woli Ojca Św. obchodzi XVIII Światowy Dzień Chorego.  Główne obchody Dnia chorego w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 11. lutego o godz. 11.00.
  3. Również w tym dniu przypada  uroczystość odpustowa w kościele NMP z Lourdes.  Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30.
  4. Adoracja i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa, Króla Wszechświata, w czwartek od godz. 17.00 – 18.00.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy katechezy przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Św. dla dzieci klas II, które w naszym kościele przystąpią do Sakramentów Świętych.  Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 9 lutego o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  6. Również odbędą się kolejne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: dla młodzieży klas II Gimnazjum – we wtorek o godz. 19.00; dla klas I Gimnazjum – w czwartek o godz. 19.00.  Dla młodzieży klas III w czwartki i niedziele, według stałego planu.
  7. Katechezę uzupełniającą i przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży, która ukończyła już Gimnazjum, a nie przyjęła Sakramentu Bierzmowania rozpoczniemy w naszej parafii we wtorek 16 lutego.  Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30.
  9. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem.