Ogłoszenia

4 Niedziela zwykła – 31.01.2010

Wprowadzenie.

Ubogaceni całotygodniowym doświadczeniem i pobytem na feriach zimowych stajemy przed Bogiem, aby składać Mu dziękczynienie, za to wszystko, co było naszym udziałem.  Niech dzisiejsza liturgia umocni w nas codzienne praktykowanie cnoty miłości, która cierpliwa jest, łaskawa jest, która  od Chrystusa czerpie siły, by kochać Boga i ludzi.


Ogłoszenia.

  1. W najbliższy wtorek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Bożej Gromnicznej.  W całym Kościele obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.  Uroczyste Msze Święte z poświęceniem świec odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30.  Świece – Gromnice, które jako dzieło pomocy najuboższym, rozprowadzane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej można nabyć pod chórem.  O godz. 17.30 we wtorek, zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
  2. W środę, 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, męczennika, patrona od chorób gardła.  Po Mszach Świętych  o godz. 7.00 i 18.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa św. Błażeja.
  3. Msza św. i zebranie Stowarzyszenia Miłosierdzia – w środę o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Okazja do spowiedzi w te dni od godz. 6.30 rano i od 16.30 po południu.  W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 – 18.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna  adoracja.  Msza Św. w intencji wszystkich Dobrodziejów i wpisanych do Księgi Mszy Świętych Wieczystych zostanie odprawiona  w czwartek o godz. 18.00.
  5. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
  6. W sobotę przeżywać będziemy kolejny „Wieczór Jana Pawła II”.  Zachęcamy do modlitwy w rodzinach i do udziału w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 w intencji Beatyfikacji i kanonizacji Sł. Bożego Jana Pawła II.
  7. Dzisiaj wznawiamy odwiedziny parafian z błogosławieństwem kolędowym.  W tym tygodniu odwiedzimy wiernych mieszkających przy ulicy Kazimierza Wielkiego, Wrocławskiej i Bytomskiej według podanego planu.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, aby jak najlepiej wypełnić nasze chrześcijańskie powołanie.