Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Zwykła – 15.01.2017

Wprowadzenie:

Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd!
 1. W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 – zapraszamy! *W sobotę, 21.01. – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; przypada w tym dniu Dzień Babci, a w niedzielę: Dzień Dziadka. Doceńmy Ich trud i poświęcenie dla nas i naszych rodzin. Z tej okazji Liturgiczna Służba Ołtarza i Wincentyńska Młodzież Maryjna wraz z panem Danielem – naszym organistą, zapraszają dzieci i rodziców, babcie i dziadków na „Wieczór Kolęd, Poezji i Pastorałek” w jasełkowej aranżacji, który odbędzie się stycznia w niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele. *Także w sobotę obchodzić będziemy XX. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, a w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. *Już dzisiaj wyrażamy wdzięczność za ofiary, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
 2. Jeszcze w tym tygodniu będą trwać odwiedziny duszpasterskie – kolęda, dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy; polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas w naszej Wspólnocie Parafialnej. Jeszcze w tym tygodniu, ze względu na kolędę Msze Św. wieczorne od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.
 3. Pragniemy zaprosić chłopców i dziewczynki a także młodzież, którzy wyrazili chęć dołączenia do grona Ministrantów i Dzieci Maryi – spotkanie odbędzie się w sobotę, 28. stycznia o godz. 11.00.
 4. Terminy kolejnych spotkań dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dostępne są na stronie internetowej parafii i w gablocie z ogłoszeniami.
 5. Przypominamy i jeszcze raz zapraszamy do włączenia się w wieczystą adorację, którą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia podejmuje nasza Wspólnota Parafialna z 16. na 17. stycznia; z poniedziałku na wtorek (od godz. 21.00 do 6.00) – chętni mogą się zapisywać w zakrystii.
 6. Księża Misjonarze z Domu Stradomskiego bardzo serdecznie zapraszają do udziału w Triduum odpustowym z racji uroczystości Nawrócenia Św. Pawła, które odbędzie się w dniach 23. – 25. stycznia w kościele przy ul. Stradomskiej 4. Triduum zainauguruje Jubileusz 400. – lecia charyzmatu Św. Wincentego a Paulo. Szczegółowy program Triduum znajduje się na plakatach oraz na zaproszeniach wyłożonych pod chórem – przy wyjściu z kościoła.
 7. Pragniemy także przekazać zaproszenie skierowane do nas wszystkich przez Biskupów Seniorów i Biskupów Pomocniczych Archidiecezji Krakowskiej dotyczące uroczystości dziękczynienia za posługę pasterską Kardynała Stanisława Dziwisza: w sobotę 21 stycznia, w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Łagiewnikach, Kościół Krakowski, wraz ze swoim dotychczasowym Pasterzem, chce dziękować Miłosiernemu Bogu za lata wiernej i gorliwej posługi Księdza Kardynała w naszej Archidiecezji. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00.
 8. Jeszcze jedno zaproszenie na 21 stycznia spotkamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach podczas trzeciej odsłony rekolekcji \”Ogień dla nas i całego świata\”. Tematem będzie kolejny z Darów Ducha Świętego – Dar Rady, o którym będą opowiadać bracia ze wspólnoty Taizé: brat Marek i brat John. W modlitwie pomoże nam grupa Taize z Jezuickiego Duszpasterstwa Akademickiego, których poznamy także przez film i świadectwo. Początek o godz. 16.30.
 9. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
 10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Bóg nam błogosławi, abyśmy byli święci jak Jan Chrzciciel i ukazywali swym życiem Jezusa Chrystusa, który przez nas dalej zbawia, kocha i przebacza.