Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXI. zwykła – 21.08.2016

Wprowadzenie:

Gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary. Na tym ołtarzu przez posługę kapłana uobecni się sam Jezus Chrystus, który pod postaciami chleba i wina przyjdzie do ludzkich serc, karmiąc w ten sposób nasze dusze życiodajnym pokarmem, które nie ginie, ale trwa wieki. Witamy wśród nas Ks. Tadeusza, pracującego w Aktobe w Kazachstanie, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory niedzielne – serdecznie zapraszamy do modlitwy śpiewem psalmów!
  2. W tym tygodniu: *Jutro – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. *Środa – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: o godz. 17.15 – różaniec św. o 18.00 Msza Św. *Piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – w czasie Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *W sobotę – wspominamy w liturgii: Św. Monikę, przypada w tym dniu rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej (ingres do katedry wawelskiej) ks. kard. Stanisława Dziwisza w roku 2005 – pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Arcypasterza.
  3. Pragniemy poinformować i zaprosić już dzisiaj na naszą Uroczystość Odpustową, którą przeżywać będziemy w niedzielę, 11. września.
  4. Przed nami ostatni tydzień wakacji, już wkrótce rozpoczęcie nowego roku szkolnego – chcemy przypomnieć i zachęcić dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tym tygodniu, tak, aby z Chrystusem w sercu rozpocząć kolejny rok szkolny.
  5. Dziękujemy rodzinom, które już zgłosiły chęć włączenia się w peregrynację po naszej parafii relikwii naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, zachęcamy kolejne rodziny i osoby, które chcą zaprosić do siebie naszą Błogosławioną – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Przypominamy o pielgrzymce na Górę Św. Anny; wyjazd planowany jest w sobotę, 24. września o godz. 7.00, koszt: 40 zł., zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do wakacyjnej lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym jeszcze na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech teraz dobry Bóg obficie nam błogosławi, abyśmy żyjąc jak prawdziwi chrześcijanie, poprzez swoje świadectwo wiary w Jezusa wskazywali innym drogę do Niego.