Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XI. zwykła – 12.06.2016

Wprowadzenie:

Każda Eucharystia przypomina nam o niezgłębionej tajemnicy miłości Boga do człowieka, który poświęcił swego Jednorodzonego Syna, aby przez Mękę na krzyżu wyzwolił nas z niewoli grzechu i otworzył nam bramy nieba. Msza święta jest aktualizacją tej tajemnicy, która miała miejsce na krzyżu. Eucharystia dla każdego chrześcijanina jest lekcją przebaczenia i miłości nieprzyjaciół. Tylko ten prawdziwie kocha, kto potrafi z całego serca wybaczyć winę swojemu bratu.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; o 17.30: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy!
 3. W tym tygodniu: *Jutro – liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. *Wtorek – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. *W środę – wspomnienie Bł. Jolanty, zakonnicy. Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kościele. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 4. Dzisiaj zapraszamy na spotkania osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się dwa spotkania: po Mszy Św. o godz. 10.30 i po 18.00 w sali dolnego kościoła.
 5. Spotkanie dla młodzieży z klas I. gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.30.
 6. Ostatnie spotkanie w ramach oficjalnych rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sobotę, 18. czerwca od godz. 16.30. Gościem specjalnym będzie Ulf Ekman – były pastor protestancki a od dwóch lat członek Kościoła Katolickiego – opowie o swojej drodze wiary, o uczynkach miłosierdzia i ewangelizacji.
 7. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę – w ramach Pielgrzymki Stowarzyszenia Cudownego Medalika – wyjazd w sobotę, 09. lipca o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. We wtorek w naszym kościele odbędzie się prelekcja na temat: „Teologia zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II w 1981 r.”, poprowadzi ją prof. Gabriel Turowski – światowej sławy profesor immunologii klinicznej, wieloletni przyjaciel Jana Pawła II, członek zespołu specjalistów z całego świata pomagających w pooperacyjnym leczeniu Ojca Św. po zamachu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali dolnego kościoła.
 9. Rada Rodziców z naszej szkoły po sąsiedzku pragnie przekazać słowa wdzięczności za ofiary złożone w czasie prowadzonej przed tygodniem kwesty. Zebrano 2020 zł., co pozwoli już jutro wyruszyć wszystkim dzieciom (trzema autokarami) na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka – jeszcze raz: bardzo dziękujemy!
 10. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
 11. „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
 12. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do miłości Jezusa, abyśmy również i my potrafili kochać i przebaczać tak jak Jezus.