Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkanocna – 17.04.2016.

Wprowadzenie

Zgromadzeni na słuchaniu słowa Bożego i łamaniu chleba pragniemy tu i teraz uobecniać zbawcze misteria męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, prosząc jednocześnie w tę Niedzielę Dobrego Pasterza o liczne i święte powołania do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. To w Eucharystii, Jezus jako Ten, który pokonał śmierć i przeszedł do życia, posila nas i uzdalnia do modlitwy i oddania Bogu Ojcu czci i chwały Jemu należnej.          Serdeczne: „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które pomogą pokrywać koszty budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – w intencji powołań. Przez cały tydzień w czasie Mszy Św. wieczornych będziemy modlić się i prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Naszymi myślami i modlitwą bądźmy w tych dniach z papieżem seniorem Benedyktem XVI: wczoraj skończył 89. rok życia a we wtorek, 19.04. przypada rocznica Jego wyboru na Stolicę Piotrową w 2005 roku.
  2. W nowym tygodniu: *W środę, otwarte dla wszystkich chętnych: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 19.30 w kościele. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek: Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00. *W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona naszej Ojczyzny.
  3. W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III. gimnazjum w środę o godz. 19.30. Uroczystość udzielania Sakramentu Bierzmowania w naszej Wspólnocie przeżywać będziemy w sobotę, 30. kwietnia o godz. 18.00 – polecamy Waszym modlitwom młodych ludzi, którzy przystąpią do tego sakramentu. Będziemy także polecać w tym tygodniu gimnazjalistów z klas trzecich, przystępujących do egzaminów końcowych i prosić o światło Ducha Św. na ten szczególny czas.
  4. Jeszcze raz chcemy prosić w imieniu Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Wspólnocie Parafialnej, o przekazywanie 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego, którą jest wspomniane Stowarzyszenie. Szczegóły na ulotkach wyłożonych pod chórem i na stronie internetowej Parafii – „Bóg zapłać!” za ten gest dobroci!
  5. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na trud głoszenia zmartwychwstałego Chrystusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy teraz błogosławieństwo Trójjedynego Boga.