Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkanocna – 10.04.2016

Wprowadzenie

Po zmartwychwstaniu Chrystus ukazał się apostołom, ofiarowując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Ofierze Eucharystycznej. Za chwilę On sam przyjdzie pod postacią chleba i wina, by nas pokrzepić i umocnić. Tylko wiara w Zmartwychwstałego Jezusa może przynieść naszym sercom nadzieję, ukoić ból i wlać Boży pokój.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30; zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w dolnym kościele. Również w środę przypada dzień imienin naszego Duszpasterza: Ks. Przemysława, w intencji Solenizanta będziemy modlić się w czasie Mszy Św. o godz. 18.00, prosząc o wszelkie potrzebne łaski w realizacji kapłańskiego i misjonarskiego powołania. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00!
  3. „Bóg zapłać!” wszystkim osobom, które w miniony poniedziałek – w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, jednocześnie zapraszamy kolejne osoby do podjęcie tej szczególnej modlitwy: w zakrystii lub kancelarii parafialnej można otrzymać stosowne deklaracje – serdecznie zapraszamy i zachęcamy!
  4. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I. i II. gimnazjum.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.
  6. Kończy się powoli okres dorocznych rozliczeń podatkowych dlatego jeszcze raz chcemy przypomnieć i prosić w imieniu Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Wspólnocie Parafialnej, o przekazywanie 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego, którą jest wspomniane Stowarzyszenie – w ten sposób możemy pomóc ubogim i potrzebującym. Szczegóły na ulotkach wyłożonych pod chórem i na stronie internetowej Parafii – „Bóg zapłać!” za ten gest dobroci!
  7. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom – wśród nich naszemu Ks. Przemysławowi i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boże prowadzi nas przez kręte drogi życia, abyśmy całym sercem i duszą świadczyli o miłości Bożej, która został objawiona w Jezusie Chrystusie.