Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2016

Wprowadzenie:

Trwamy w świątecznej radości, ponieważ „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Bóg jest blisko nas, jest z nami. Spełniły się przepowiednie proroków, nie zawiodła tęsknota za Bogiem wpisana w nasze serca. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i prośmy, abyśmy potrafili Go rozpoznawać w naszej codzienności w każdym dniu Nowego Roku i w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: o godz. 17.30 – nabożeństwo kolędowe – zapraszamy bardzo serdecznie!
  2. W środę: Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Uroczystość ta należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Św. według porządku niedzielnego. Będą święcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczamy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Modlimy się i wspieramy naszymi ofiarami dzieło misyjne Kościoła. W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy na koncert kolęd w naszym kościele w wykonaniu naszego parafialnego Chóru „SALAWA” o godz. 16.30. Będziemy pamiętać w tym dniu o JE kardynale Franciszku Macharskim, wspominając rocznicę Jego święceń biskupich.
  3. Jeszcze jedno zaproszenie: do udziału w krakowskim Orszaku Trzech Króli. To okazja do wspólnego oddania pokłonu Świętej Dziecinie i spędzenia razem tego wyjątkowego święta. Trzej królowie wraz ze swoimi dworami przejdą w barwnej procesji z Wawelu na Rynek. Orszak zbiera się w środę: o godz. 10.00 Msza Św. a o godz. 11.00 wyrusza sprzed Katedry Wawelskiej.
  4. W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 16.00. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 15.30.
  5. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda w naszej Wspólnocie Parafialnej – polecamy ten czas Waszej pamięci i modlitwie. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek oraz czwartek i piątek o godz. 15.30!!!
  6. W przyszłą niedzielę kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  7. Polecamy noworoczne wydania prasy katolickiej, dostępnej w naszym kościele i zachęcamy do lektury!

Na nasze postanowienia noworoczne i Rok Święty Miłosierdzia niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący.