Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIV. Zwykła – 25.11.2012. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wprowadzenie:

Pragniemy dzisiaj Jezusowi Chrystusowi, Królowi i Panu Wszechświata na tej Eucharystii oddać należną chwałę i cześć. Ofiarujmy na ołtarzu nasze troski, kłopoty i zmagania dnia codziennego, wierząc, że tylko Pan nieba i ziemi, może nasz krzyż przemienić w słodkie jarzmo.

Ogłoszenia:

1. Modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach: dzisiaj – połączona z dniem skupienia i modlitwy wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – i jeszcze do piątku o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: *We wtorek, 27.11. – przypada rocznica Objawień Cudownego Medalika przez Matkę Bożą, jest to patronalne święto Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Uroczyste Msze Św. z poświęceniem i nałożeniem Cudownego Medalika odprawimy o g.: 7.00 i 18.00.

*W środę liturgiczne wspomnienie Św. Katarzyny Laboure, Siostry Miłosierdzia, której Niepokalana objawiła Cudowny Medalik.

*W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Również w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – która dzisiaj przeżywa święto patronalne. Także w czwartek, o godz. 19.00 spotykają się należący do Kręgów Biblijnych.

*Piątek, 30.11. – Święto Św. Andrzeja, Apostoła. Ponieważ święto Św. Andrzeja, Apostoła, tradycyjnie obchodzone w sposób radosny, w tym roku przypada w piątek, Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił na ten dzień dyspensy od  zachowania dnia pokuty, czyli od udziału w zabawach i powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

*Sobota – pierwsza w miesiącu: rano po Mszy Św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, natomiast po Mszy Św. o g. 18.00 – „Wieczór Jana Pawła II” z modlitwami i rozważaniem nauki Błogosławionego Papieża – Polaka – zapraszamy serdecznie!

3. W środę – kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy w Duchu Świętym o godz. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła.

4. Za tydzień: pierwsza Niedziela Adwentu – rozpoczyna się czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów na Roraty (w najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym”, możemy znaleźć gotowy lampion do samodzielnego przygotowania). Rekolekcje Adwentowe w naszej Wspólnocie przeżywać będziemy od III. Niedzieli Adwentu – 16. grudnia.

5. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele, a także nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2013. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne oraz świece CARITAS, rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć pod chórem. Wystawiony jest pod chórem kosz na produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane przez Stowarzyszenia Miłosierdzia najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom w naszej Wspólnocie Parafialnej.

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci i modlitwie.

Prośmy, Chrystusa Króla i Pana Wszechświata o Jego błogosławieństwo, które niech wspiera nasze poczynania i starania w budowaniu Bożego Królestwa na ziemi.