Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIX. Zwykła – 21.10.2012

Wprowadzenie:

Gromadzimy się w Święty Dzień przy ołtarzu Pana, aby złożyć razem z Nim dobremu Bogu Eucharystyczną Ofiarę Jego Umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa.

Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień intensywnej modlitwy w intencji Misji: prośmy Najwyższego, aby wspierał trud i poświęcenie w pracy tylu misjonarzy i misjonarek, którzy głoszą Dobrą Nowinę współczesnemu światu na wszystkich kontynentach. Jest wśród nich nasz gość, którego serdecznie witamy: Ks. Edward Łojek CM – pracujący wśród naszych Sióstr i Braci w wierze na Ukrainie.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe – o godz. 17.30 – w intencji misji i misjonarzy. Przez cały tydzień – w czasie Mszy Św. wieczornych i różańca – będziemy polecać intencje Tygodnia Misyjnego.

2. Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30. Różaniec dla młodzież w czwartek o 19.30.

3. Jutro, w poniedziałek – liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II, Papieża – zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00.

4. Spotkania w tym tygodniu: *Modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek Msza Św. i spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej o godz. 18.00.

5. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Przypada w tym dniu comiesięczny dzień skupienia i modlitwy wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na adorację i Mszę Św.

 

6. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii. Za Zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w listopadzie w czasie nabożeństw różańcowych.

7. Nasza Wspólnota Parafialna jest zaproszona do podjęcia modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie od ponad 6. lat trwa pokorne i żarliwe błaganie o Bożą miłość. Jesteśmy zaproszeni na adorację w niedzielę 4. listopada (w dzień Patrona Bł. Jana Pawła II – Św. Karola Boromeusza) od godz. 21.00 do 6.00 (z niedzieli na poniedziałek). Wielkodusznie odpowiedzmy na to zaproszenie – zapisy chętnych do wybrania się do Łagiewnik w zakrystii lub kancelarii parafialnej, liczymy szczególnie na wszystkich należących do grup i stowarzyszeń parafialnych.

8. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele. Polecamy szczególnie „Małego Goście Niedzielnego” do którego jest dołączona płyta z filmem „Oskar i Pani Róża”.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci i modlitwie.

Niech Bóg umocni błogosławieństwem nas, abyśmy życiem świadczyli, że jesteśmy misjonarzami Jego Syna.