Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXI Zwykła – 21.08.2011.

Wprowadzenie:

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

Ogłoszenia

1. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!

2. W nowym tygodniu: * jutro, w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. * w środę – święto Św. Bartłomieja, Apostoła. * piątek, 26.08. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00, odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej Jasnogórskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dania pokuty. * w sobotę – wspomnienie Św. Moniki, przypada w tym dniu rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej (ingres do katedry wawelskiej) ks. kard. Stanisława Dziwisza w roku 2005.

3. Spotkanie formacyjne Konferencji Św. Wincentego a Paulo – we wtorek o godz. 11.00 – zapraszamy wszystkich należących do tej parafialnej Wspólnoty.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00. Jako, że będzie to 25. dzień miesiąca – zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5. „Bóg zapłać!” za składane do puszek ofiary, które pomogą Konferencji Św. Wincentego a Paulo, zakupić na początku roku szkolnego, podręczniki, zeszyty i pomoce szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących i uboższych w naszej Wspólnocie Parafialnej.

6. Sięgnijmy z życzliwością i zainteresowaniem po prasę katolicką, która jest dostępna w naszym kościele.

7. Wszystkim świętującym w tym tygodniu Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, a także wszystkich wyjeżdżających jeszcze na odpoczynek wakacyjny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Wychodząc ze świątyni nie możemy zapomnieć, że jesteśmy Kościołem, przez który Bóg objawia się światu. Nieśmy Chrystusa i Jego prawdę do ludzi, aby poznali, że jedynie On jest Zbawicielem i tylko On ma klucze Królestwa: klucze prawdy i przebaczenia.